Poradny v Česku - Poradna.net - klobouk dolů!

10. únor 2013 | 11.17 | rubrika: poradte.cz

Napsal jsem pár článků o poradnách v Česku, kdy jsem měl dojem, že Poradna Poradte.cz mezi všemi jednoznačně vyčnívá jako neporazitelná hvězda. Až mě někdo upozornil, že jsem na jednu zapomněl: Poradna.net. Pamatuji ji z doby, kdy byla jen o PC a proto jsem jí vynechal záměrně. Ale kdepak, už to nejsou jen PC. Už je to více oborů a dokonce je v nich dobrá. Její admini mi ochotně poskytli čísla (jiné poradny jsem neoslovil, ani jsem v odpovědi nedoufal a vyzobil si čísla sám. U téhle by to bylo hodně pracné a proto jsem je raději oslovil) a páááni!

Tohle je rozhodně PANÍ PORADNA, velká, hodně velká. V jednom starém článku v naduté ódě na Poradte.cz (před 2 lety) mi někdo napsal, že pýcha předchází pád. A pokud by tomu tak mělo být, jsem si jistý, že favorit je právě zde.

poradna-net
tohle poradnu nepřehlédnete

Nemám ji vůbec prozkoumanou, protože mě nikdy neoslovila. Asi jen kvůli historii, kdy se specializovala jen na PC. Už její start je fenomenální a růst ohromující!

Nejde dělat víc než smeknout jak to válí, fakt dobrý!
Co mě zajímá? Jak proboha získali tolik odpovědí za první rok???

Druhou poradnou je Ontola.com.
Naprosto bizardní poradna každý coulem. Nic tam není hezkého, přehledného a pokud chcete prolézt historii... na to zapomeňte. Více její historie prolistujete v archivu Google než přímo u ní - nepustí Vás. Starší příspěvky nejsou doklikatelné. Je plná programátorských chyb a přece... a přece funguje úžasně. Převálcovala všechny snaživce a odolala jen Poradna.net a Poradte.cz.

Jsou věci mezi nebem a zemí, které nechápu... přidám si do nich další, Ontola.com.
Jak to může vůbec fungovat? A jak takhle dobře? Páááni!

Hodnocení: Jsou si blízké graficky (nerad bych se jich dotknul), kdy kašlou na něco líbivého a jde tu čistě po funkci. Poradna.net umí hierarchii, Ontola kašle na všechno. Jen odpovědi pod sebe - to nejprostější fórum toho umí víc a přesto prosperuje. Obě tyto poradny spojuje jedno slovo: Páááni!Komentáře k článku: Poradny v Česku - Poradna.net - klobouk dolů!

 
zlomenymec | 10. únor 2013 | 13.51
A co zpovednice.cz? Nezapomněls i na ni?
administrator | 11. únor 2013 | 07.45
to je taková divná věc - prostor. Hodně často odpad, i když teď se to koukám mírně zlepšilo.
http://zpovednice.cz/detail.php?statusik=700572&orderby=ide
fleg | 7. duben 2013 | 15.47
Za poradna.net mozem povedat, ze odpovede sme ziskali tak, ze sme sa odtrhli od zive.cz(sk) a pretiahli podstatnu cast vtedajsich navstevnikov a hlavne radcov, takze sme sa stali okamzite jednotkou, co sa tyka kvality pc poradenstva.
V podstate nebyt nezaujmu adminov zive.cz(sk) moderovat alebo akokolvek rozvijat vtedajsiu najvacsiu poradnu ohladom pc by projekt poradna.net asi nikdy nezvnikol, cize im touto cestou dodatocne dakujeme;o).
Z grafu to sice nevypliva, ale nas rast jak v pocte unikatnych navstevnikov, tak v pocte zobrazeni stranky je podla nasich merani aritmeticky s pravidelnym medzirocnym narastom.
Podotykam, ze hrdi nie sme len na pocet uzivatelov a zobrazeni stranok, ale hlavne na odbornu uroven dodanych informacii, kde patrime na celo nielen v pc, ale urcite aj v teraristike, ci kutilstve.
V blizkej buducnosti planujeme nielen otvorenie dalsich poradni, ale aj podporneho projektu, od ktoreho si slubujemegeomtericky narast navstevnosti. Nechajte sa prekvapit;o).


Zpět na hlavní stranu blogu