Navýšen limit obrázku pro nahrání na server

29. září 2015 | 17.19 | rubrika: píše.cz

Navýšil jsem limit pro jeden obrázek ze 4MB na 8MB. Snad vám to ulehčí život. :)

Změna výběru barev

11. únor 2015 | 20.30 | rubrika: píše.cz

Úplnou náhodou jsem zjistil, že nefunguje dobře výběr barev u textu titulku. Byl to starý skript, který už je dávno překonaný.

Nahradil jsem ho novým. Fantastickým, který funguje lépe než bych si dokázal představit :)

design barev
velmi dobrý výběr barev

Úprava Youtube na všech blozích!

30. leden 2015 | 16.45 | rubrika: píše.cz

Před chvilkou jsem všem upravil YouTube na blogu. Výrazná změna je, že se video roztáhne až kam ho vaše stránka pustí. V naprosté většině přes celou šířku stránky. Je to tedy jen kosmetická změna. Teď už se nemusíte trápit jaké největší možné rozměry můžete použít a počítat proporce, aby nedošlo k deformaci.

Druhá změna, která není vidět, ale je důležitější je, že Google přestává podporovat staré umístění youtube do OBJECTU. Za pár dnů by už místo videí bylo jen černo nebo chybová hláška. Automaticky se tedy převádí do nového formátu - nemusíte nic předělávat. Jsem si jistý, že by to nikdo nedokázal 100%tně ohlídat a byla by to hrozná práce. Proto jsem zvolil raději systémovou změnu.

Nové počítadlo - včerejší den

25. leden 2015 | 13.02 | rubrika: píše.cz

Už v tuto chvíli je v administraci možnost volby nového počítadla. Je v něm navíc zobrazena položka VČERA. Počítadla počítají dobře a je v nich dobrý přehled, bohužel z nich nešlo vyčíst jaká je vlastně návštěvnost za jeden den. Počítat by se mi to nechtělo a číhat každý den na půlnoc už vůbec ne. Nyní ta možnost je.

Data se načítají až od dnešního dne a proto tam dnes bude včerejší návštěva nulová. Po půlnoci by čísla měla naskočit. :)

Vylepšené statistiky

24. leden 2015 | 22.11 | rubrika: píše.cz

Právě jsem vylepšil statistiky podle ZEMÍ. Dosud se hodně zobrazovaly položky jako nezjištěno, provoz internetu, ISP a obchodní společnosti.

Stará verze zemi poznávala jen podle domény z IP adresy. Spousta adres nemá překlad a nejde zjistit z jaké domény jsou. Také doména .net nejde spárovat s žádnou zemí.

statistika
takto velký podíl záhadných zemí bude už minulostí

Vylepšená mobilní verze

19. leden 2015 | 18.40 | rubrika: píše.cz

Vylepšil jsem mobilní verzi, aby prošla "certifikací" Google. Týká se to jen velkých obrázků a videí z youtube. V podstatě všechny obrázky větší než 300px se upraví na 100% šířků a k tomu se dopočítá % výšky.

Zároveň jsem upravil maximální šířku stránky, takže mobilní verze je dobře sledovatelná i na širokém monitoru a není to ohyzdné.

Co si od toho slibovat? Větší spokojenost čtenářů blogů, že nemusí rolovat do stran a vše vidí opravdu dobře a krásně uzpůsobeno pro mobil. Vzhledem ke spokojenosti Google pak odkazy na vaše blogy při mobilním vyhledávání posune výš = více čtenářů. :)

Druhá zaheslovaná rubrika

5. prosinec 2014 | 10.38 | rubrika: píše.cz

 Máte blog už tak dlouho, že potřebujete další zaheslovanou rubriku s jiným heslem pro jinou partu čtenářů?

Je to už dlouho, co jsem tuto žádost dostal poprvé a nyní znovu od Sargo. Protože se Píše.cz už tolik nevěnuju rozhnodnul jsem se vyhovět. Od tohoto okamžiku lze zvolit druhou rubriku a druhé heslo. Můžete mít samozřejmě heslo stejné a mít tak dvě rubriky pro tytéž lidi.

Porovnání Netmonitor vs Google analytics II

2. říjen 2014 | 08.30 | rubrika: píše.cz

Porovnání Netmonitor vs Google za 1 den nepřinešlo žádné překvapení. Rozdíly byly jen pár %. Na bázi měsíce to je už jiná liga.

Přijde mi, že Google počítá UIP za každý den a měsíc je jako součet těchto čísel. Netmonitor ukáže skutečné UIP za MĚSÍC. Čísla jsou tak podstatně nižší. Pro mě to byl šok.

srovnani2

Čísla UIP jsou dost neporovnatelná, ostatní v rámci nějaké větší tolerance.

Blogy vs sociální sítě

16. leden 2014 | 20.50 | rubrika: píše.cz

Po delší době je tu úprava něčeho pro blogy. Jedná se o hromadnou úpravu.

Původní linkování na topčlánky, linkuj atd jsou bohužel už překonané služby na okraji zájmu většiny uživatelů. Nepopírám, že mají své kouzlo a svůj užitek, ale pro většinu se jedná už o něco archaického.

Tuto možnost nahradily 3 sociální sítě: Facebook, Twitter a Google+. Hromadně jsem všem upravil nastavení na zobrazování u článků a všechny 3 možnosti zapnuto. Samozřejmě si to můžete vypnout dle své libosti.

Nyní se tato tlačítka nezobrazují na výpisu článků na hlavní straně, ale až po rozkliknutí článku. Jsou udělané tak, aby nezatěžovala uživatele o načítání dat pokud tlačítka nechtějí používat.

admin
upravená administrace, pokud obrázky máte jiné stačí 2x F5

Microdata na blozích

17. prosinec 2013 | 07.59 | rubrika: píše.cz

Minulý týden jsem přidal tzv microdata na blogy. Je to pár jednoduchých dat, která dokáží využít především vyhledavače a dát jim pak lepší smysl. Jak to vypadá se můžete podívat zde:

microdata

Z domény se už neukazuje URL adresa, která nic moc neříká kromě názvu samotné domény. Ta informace ovšem zůstala. Místo zbytku se ještě přidala informace o zařazení článku do rubriky Elektřina. Lépe lze soudit souvislost a zda to chci číst.

Časem by se ještě mělo přidat hodnocení. To chce ale pravděpodobně delší čas než si získá u vyhledavačů důvěru. Pak by to mělo být takhle:

microdata2
Nehodnocené články jsou úplně bez hvězdiček (bez prázdných)

Přidán zdroj na blogy!

30. říjen 2013 | 18.49 | rubrika: píše.cz

Udělal jsem takovou maličkost a sice, že když někdo z blogu zkopíruje větu, odstravec nebo prostě několik slov automaticky se k textu přidá odkud to zkopíroval. Osobně to mám rád, protože někomu chci poslat citaci a že se tam vloží odkud jsem čerpal je jedině dobře - může si přečíst celé souvislosti.

Pro majitele blogu to znamená možné zvýšení návštěvnosti z dlouhodobého hlediska, ačkoliv nikomu nemůžeme zakázat, aby to umazal.

Vypadá to nějak takhle:

Poměrně často potřebuju překlad IP adresy na doménové jméno resp její reverzní záznam. Většinou se obrátím na Google a on mi poradí stránku, která to bezproblémů zvládne. Jenže moje oblíbená zlobí - dlouho se načítá a pořád hlásí chybu appletu.
Zdroj: http://administrator.pise.cz/

A dost SPAMu v komentářích

4. srpen 2013 | 17.47 | rubrika: píše.cz

Už mám dost SPAMu v komentářích, kdy spousta lidí odpovídá jen kvůli tomu, aby tam procpali odkaz na své stránky. Je jim jedno, že je nofollow. Berou všechno.

Od tohoto okamžiku projdou jen odkazy na blogy: na všechny naše Píše.cz + pár dalších co mě napadli. Postupně budeme přidávat na základě zkušeností. Změna se projeví i zpětně.

Jednorázová "brigáda" za 80,-

22. květen 2013 | 09.49 | rubrika: píše.cz

Dostal jsem takový nápad a možná to tu někoho osloví. Nejde o bůh ví jak zajímavou částku. Na druhou stranu od vás vyžaduje pouze 30-60 minut "práce", což částku nečiní nezajímavou.

Poptávám libovolný slohový útvar - reportáž, vyprávění, úvaha, esej, dopis, oznámení... v podstatě cokoli na téma poradna. Jakákoliv - internetová, TV, časopisová, spotřebitelská, konstrukční... popř. rady přímo mezi lidmi.

Požadavky: min 1.800 znaků (min 250 slov), obojí by mělo být dodrženo, odpovídá to klasickému textu na A4. Bez velkých pravopisných chyb. Hovorové výrazy nevadí. Unikátnost textu - vlastní neokopírovaný text! Zatím od každého autora 1 text. Text musí mít hlavu a patu. V budoucnu možno více textů na základě referencí z prvního. Věk autora není omezen a proto si vyhrazuji právo text odmítnout, pokud to bude až moc. :)
 V názvu by mělo být obsaženo jedno z těchto slov (jakýkoliv tvar, synonymum): poradna, rada, odpověď, otázka.

Opravena mobilni verze

15. březen 2013 | 15.03 | rubrika: píše.cz

Opravil jsem chybu díky které se na mobilní verzi blogu v některých případech nezobrazovaly obrazky, ale jen bílé obdélníky. Některé prohlížeče prostě pracují trochu jinak a ve stejném editoru článků vytvoří něco jiného než druhé.

Budu doufat, že to nebude moc hardwarově náročné a nebudu to muset předělávat.

Asi všichni víte, že každý blog má i svou mobilní verzi... stačí před adresu přidat ".m" např. http://m.administrator.pise.cz/

blog
zrovna tady dřív obrázky vůbec nebyly :)

 

Mini novinky a výzva pro všechny

8. březen 2013 | 18.34 | rubrika: píše.cz

Na základě požadavků uživatelů jsem udělal malinké změny:

- při vypnutí mobilní verze vás to nechá na blogu odkud požadavek máte
- klíčová slova jsou seřazena podle abecedy
- klíčová slova se zobrazují při psaní článku, takže je budete mít více na očích a nemusíte si je pamatovat, abyste je znovu použili

Pokud vás na blogu něco štve nebo víte co by šlo vylepšit určitě se ozvěte. Neslibuji, že všechno udělám... taky ne všechny nápady musí být přínosné pro všechny, ale třeba něco společně zlepšíme.

Zpět na hlavní stranu