Bažina.cz prodána!

5. květen 2010 | 13.57 | rubrika: ex projekty

Prodal jsem Bažinu.cz, o které už dlouho vím, že trpí mým nezájmem. Nechtěl se mi dělat redesign a ani nebyl čas na její zdokonalování. Zkrátka zůstala stát na místě snad 3 roky.

Původně jsem jí chtěl jen zrušit, aby zmizela v nenávratnu, ale nakonec jsem jí prodal. Za méně než jsem chtěl, ale za více než jsem čekal. takže celkový dojem je dobrý. 

Topčlánky.cz jsou z mé strany uzavřeny

4. prosinec 2008 | 10.32 | rubrika: ex projekty

V pondělí se pro mě kapitola Topčlánky.cz uzavřela. Po předání Davidovi a dalším předání dalšímu Davidovi došlo nakonec k jejich prodeji. Výsledná cifra mi vyrazila dech. 50 tis! Na mě připadla 1/3.

Sám za sebe říkám, že adekvátní částka za celek mi přijde jako 5tis, a pokud můj 1/3 podíl z ní je 3x větší než hodnota v mých očích, jsem naprosto spokojený.

Jsem opravdu zvědav, co s tím stane dál.

Topčlánky.cz mění majitele!

16. leden 2008 | 11.07 | rubrika: ex projekty

Když jsem před 4 měsíci spouštěl www.topclanky.cz měl jsem jasný a podle mě i snadný cíl. Vytvořit na internetu místo, kde každý může najít odkaz na nejzajímavější (nejlepší) články na internetu. Zalinkoval jsem několik desítek prvních odkazů, vložil ikonky do blogů píše.cz a dohodnul spolupráci na několika serverech, aby topčlánky.cz vložili mezi své odkazy.

Topčlánky se pěkně rozjely a byl na nich celkem šrum. Celé to ztroskotalo na mém čase, kdy jsem nenašel dostatek času, abych je podporoval. Uživatelé jsou sice základ, ale ne všechno. Bohužel.

Topčlánky doplněné o nové funkce

1. listopad 2007 | 07.23 | rubrika: ex projekty

Jak jsem již avizoval, pracoval jsem na úpravě topčlánků. Ani jsem nečekal, že to tak dobře půjde, ale všechno je již hotové. No, všechno... nikdy není všechno hotové a v úkolech se ještě něco pro topčlánky najde.

obrazek

Tady souhrn změn:
- přibyl tzv. odkazový mrak založený na klíčových slovech
- na serveru lze vyhledávat podle slov - diakritika se nerozlišuje

Změna pravidel:
- zakázány články typu stručně, krátce apd - příliš málo textu, aby mohl být vnímán jako článek
- zákaz vkládání odkazů na hlavní strany serveru, rubriky apd
- každý může vložit denně jen 3 odkazy - snad to povede k lepšímu výběru odkazů
- na každý server může být za den uloženo jen 5 odkazů - končíme se tísíci články na jeden server

Poslední 2 pravidla musíme vyzkoušet v praxi a pak můžeme říct, zda je ještě změníme nebo se osvědčila.

článek o topčlánky.cz

29. říjen 2007 | 07.38 | rubrika: ex projekty

obrazekKaždé pondělní ráno se kochám statistikami všech projektů. Většinou jsou pozitivní a mají tendenci růstu (to při pondělí potěší), občas jdou mírně dolů a občas jsou překvapivé. Nejvíce mě dnes překvapily topčlánky.cz. Které vystřelily jako raketa.

Není těžké zjistit odkud lidé a přicházejí a proto jsem objevil další článek: http://technet.idnes.cz/tipy-na-zajimave-weby-navrhnete-potisknete-a-nechte-si-vyrobit-vlastni-tricko-1yj-/sw_internet.asp?c=A071010_173103_sw_internet_dvr

Nutno říct, že se jedná víceméně o překopírovanou moji tiskovou zprávu, což vůbec nevadí. Bohužel Jakub Dvořák ji trošku přepsal a z jedné věty udělal nesmysl: "Od konkurenčních služeb se liší tím, že přidávat lze nejen zajímavé články, ale i ty, které jsou špatné – volba záporného hodnocení (ty, které se lidem nelíbí). " Ale to je jen detail, důležité je, že článek vyšel a lidé chodí.

Záporný hlas ano, ale...

15. říjen 2007 | 22.57 | rubrika: ex projekty

Topčlánky.cz jsou z několika důvodů jedinečné. Jeden z hlavních je možnost hlasovat záporně. Ovšem jsou mezi námi lidé (chjo už si zase stěžuju), kteří klikají na odebírání hlasů ze sportu nebo z jiných neznámých pohnutek, stává se z přednosti zápor.

Dejte lidem pocit anonymity a budete se divit, co všechno dopadne jinak než kdybyste je nutili přihlašovat se.

Správně, nikdo a nic není na internetu anonymní, i když si to spousta lidí stále myslí. Ale to je jiný soudek...

Pokud nejste na topčláncích registrovaní budete muset psát důvod záporného hlasu. Pokud se Vám článek nelíbí, odkaz není na článek nebo... je mnoho důvodů, napište mi to a hlasujte záporně. Je to jen kvůli tomu, abychom se zbavili sportovců, kteří proklikají stránku za 10sec a uštědří 20 sardelí (ALův výraz).

Články o topčlánky.cz - aktualizováno

12. říjen 2007 | 12.45 | rubrika: ex projekty

28. září 2007: Před dvěma dny vyšel první článek na http://itbiz.cz/nova-sluzba-topclanky-cz-umozni-vybrat-oblibene-weby a dnes už tu mámě druhý článek http://www.emag.cz/linkovani-zaziva-boom/. Mám z toho opravdu radost, protože to je vlastně nejlepší reklama jakou si lze přát. Tím spíše, že ani v jednom se neobjevila záporná kritika

Co mě skutečně dostalo: "Autorem je známý bloger Pavel Soldán, který provozuje blog www.pise.cz" - no, člověk se o sobě pořád dozvídá nové věci

Mám připravenou tiskovou zprávu, ale tu vypustím do světa až skončí testovací období.

Aktualizováno: výborná zpráva: http://www.emag.cz/pridali-jsme-topclanky/, po návratu z cest mi udělala fakt radost!

RSS pro topčlánky

9. říjen 2007 | 07.12 | rubrika: ex projekty

Od této chvíle můžete na topčláncích sledovat nově přidané odkazy v RSS. To lze cílit i na jednotlivé uživatele, kteří odkazy přidávají.

Při přidání nového odkazu můžete vložit i jeho klíčová slova. Pokud se jedná o článek např. o tom jak bydlí psi, byla by klíčová slova: "pes, bouda, útulek", ale na to přijdete sami. Až bude v systému dostatek klíčových slov začleníme do nabídky přehled nejčastějších a po kliknutí na takové slovo uvidíte výpis všech odkazů obsahující toto klíčové slovo.

TZ: Topclanky.cz: Jednoduše kvalitní čtení

4. říjen 2007 | 07.12 | rubrika: ex projekty

TopClanky.cz zjistí nenáviděné a oblíbené internetové stránky

Na celém internetu je podle odhadů asi miliarda webových stránek. Je těžké mezi nimi objevit užitečnou webovou službu. Nová služba TopClanky.cz je zcela zdarma. Uživatelům i návštěvníkům umožňuje přidávat tipy na zajímavé webové stránky a zároveň o nich hlasovat. Je tedy možné jednoduše zjistit, jaké internetové stránky se lidem líbí.

topčlánky.cz v provozu

22. září 2007 | 16.54 | rubrika: ex projekty

Dost jsem pochyboval, že to zvládnu v nějakou rozumnou dobu, ale povedlo se. Na internetu je už testovací verze, která obsahuje nakonec více než jsou doufal, že jako první verze bude mít.

Mám v poznámkách ještě řadu připomínek, co vylepšit a přidat, takže tuto verzi neberte jako finální. Po shlédnutí stránky Vás asi napadne... jééé, vždyť to není nic nového, to už znám. Souhlasím s Vámi. Ano, nedělal jsem nic nového.

obrazek

Na všech konkurenčních serverech mě irituje nemožnost přidání linku bez registrace. To bych vraždil. Čtu článek a chci jeho autora odměnit tím, že bych jej linknul, aby měl více čtenářů. Nechci používat daný server. Jen příležitostně. Proč se registrovat?

A když už se jen dívám, proč nemůžu bez přihlášení (registrace) hodnotit? Proč nemůžu hodnotit záporně, když si myslím, že článek je úplně špatně?

Máte stejné pocity? Pak topčlánky jsou pro Vás jako dělané.

Předpokládám, že společně objevíme ještě nějaké nedostatky. Můžete mi je poslat např. z kontaktů z topčlánků.cz

Odhalení loga topčlánků

19. září 2007 | 13.00 | rubrika: ex projekty

obrazekSkripty finišují a snad se nespletu, když řeknu, že o tomto (či po tomto) víkendu bude nový projekt nastartován. Nečekejte nic převratného, nebyl to úmysl. Projekt vznikl na základě toho, že jsem jednu nejmenovanou službu chtěl používat, ale nevyhovovala mě její "pravidla". Zkusil jsem druhou a taky pohořel (z podobných důvodů). Více konkurence v Česku tyto služby nemají.

Modří již tuší... když se ti něco nelíbí udělej to sám a jinak. Taky že jo!

Byl očekáván objekt

17. září 2007 | 08.55 | rubrika: ex projekty

obrazekSkoro celý včerejší večer (a dnes ráno) jsem viděl hlášku "byl očekávám objekt". Snažil jsem se pokročit s projektem topčlánky. K závěru jsem si nechal chuťovku AJAXe a Javasriptů.

Když je v Javasriptu chybička, většinou napíše byl očekávám objekt a číslo řádku, kde je problém. No, dobrá, ale skript má 100 řádků a chyba je na 150. Pak si člověk musí uvědomit, že je chyba na původní stránce, ze které skript běží. Když se k tomu přidá Ajax je zaděláno. Nulová hodnota znamená, že nenačte celý řádek a pak "byl očekávám objekt".

Ale už to skoro mám hotové. Ještě 2 takové skripty a finále bude na dosah.

Snažím se vymyslet, co nejlepší logiku přidávání již jednou vložených dat, leč stejně v provozu najdeme ještě lepší řešení. Však taky od toho jsou testovací verze.

To mi to jde

10. září 2007 | 09.53 | rubrika: ex projekty

obrazekJak jsem říkal, dal jsem se do vývoje (to je přímo vznešené slovo) topčlánků.cz. Musím se pochválit. Práce mi jde od ruky a krásně to odsýpá. Řekl bych, že mám dobrých 30% hotovo. Bude to tím, že tento projekt bude, co do skriptů, jeden z méně náročných. Některé funkce jsem vzal z píše.cz a ušetřil si tím práci.

Myšlenku sdílení registrací s píše a bonzuje.cz jsem zaplašil. (Ačkoliv jsem to měl hotové a funkční)

Zapřemýšlel jsem, co s doménou topblogy.cz. Původní záměr byl, aby to byla alternativní adresa k topčlánkům. S odstupem času mi tyto 2 názvy už nesplývají. Co s tím? Mám jeden nápad, ale není to bůh ví co. Uvidíme, odtajním po rozjezdu článků. Navíc, co do skriptů to bude absolutně nejjednodušší věc, co jsem kdy dělal.

Nový projekt zahájen

7. září 2007 | 08.52 | rubrika: ex projekty

obrazekPřed 2 dny jsem napsal, že až do přestěhováni nebudu píše.cz vylepšovat. Nastala ovšem trapná chvíle přiznání, že nemám, co dělat. Tedy vždycky se něco najde, ale nic, co by mě bavilo. Battlefield není, co býval a nevydržím u něj víc něž 20 minut.

Vzpomněl jsem si na topclanky.cz a dal se do díla.

Nová hra na bažině - pexeso

2. květen 2007 | 19.54 | rubrika: ex projekty

obrazekKdyž jsem ráno sliboval, že zítra bude na bažině nová hra pexeso trošku mi zatrnulo... co když to nepůjde hladce? Jsou to přece jen asi 2 roky, co jsem naposledy vytvořil nějakou hru ve Flash a tak obava byla celkem oprávněná. Matně jsem si vzpomínal na princip "šifrování" skóre pro přenos.

Ale dobrá věc se podařila a PEXESO skutečně je na netu a funguje.

Nezapoměňte však na zkušební provoz nové hry. Nepředpokládám to, ale je možné že se mohou pravidla hry změnit (na základě reakcí hráčů) a v tom případě by byla všechna skóre smazána kvůli rovnosti podmínek.

Zpět na hlavní stranu