M&A Solutions s.r.o - pravý dáreček

30. květen 2012 | 20.12 | rubrika: pell mell

Taky rostete s každým dalším SPAMem nebo dokonce adresnou nabídkou? Kde na Vás vzali kontakt? Je to těžké? Bohužel není... zejímalo by mě, která hyena to prodává dál a odkud to je.. to se bohužel asi nikdy nedovíme.

 

Dobrý den,

rádi bychom Vás oslovili s nabídkou uživatelské e-mailové databáze v počtu 500.000 unikátních uživatelských kontaktů čítajících vždy e-mail, bydliště, v 80% jméno a přijmení a ve 30% mobilní telefon. Jak jsem již uvedl jedná se o uživatelskou databázi ne o firemní!

mbzrxpgjys - krade už snad každý?

2. únor 2011 | 08.38 | rubrika: pell mell

Vyšel zajímavý článek o tom jak Bing.com prý krade z dabatábáze Google.com. Trošku jsem si říkal, jak je možné, že najednou Bing takhle válí. Ne u nás, ale v Americe to je celkem frčák - při srovnání s minulým obdobím. Celé to mělo být nějak tak, že Bing kopíroval pořadí stránek při dotazu na klíčové slovo a to kam vede odkaz.

V Googlu si toho někdo všiml a podsunul do systému nesmyslná klíčová slova např mbzrxpgjys a pak zkusil zadat stejné slovo do Bingu. Co čert nečekal, tak nesmyslné slovo se spojilo se stránkou, kterou mu podsunul Google a se kterou slovo "mbzrxpgjys" nemá lautr nic společného.

Dobrajidla.cz - prostě recepty a velké plány

7. leden 2011 | 08.14 | rubrika: pell mell

Tak a druhý projekt je už doma, jsou to dobrájídla.cz. Nikdy bych si nemyslel, že se pustím do něčeho podobného, ale nakonec s tím mám celkem velké plány, ale až v budoucnu tj. v horizontu roku, možná více. Zatím jsem našel slušivý kabátek, který tam vložím během měsíce. Původní design se rozbil, ale najdu ještě rychle něco přechodného.

Celý projekt jede na Wordpressu, takže to je moje první zkušenost. A jaký je? Z uživatelského hlediska není špatný, administrace trošku kostrbatá, ale ve skrze příjemná práce - až na editor textu. Z hlediska administrátora uložených dat je to peklo, tisíc a jedna tabulka, v tabulce uložena nesmyslná (nezajímavá) data, některá duplicitně v jedné tabulce, celkově je to maglajs, ale funguje. Takže z Wordpressu uteču také, ale až to bude aktuálnější resp. s novým designem.

Ceny byla více než příznivá a i tak je investice na hraně, budu jí brát, že je hlavně za doménu, která je přesně v mém stylu... dobrá jídla, to se celkem dobře pamatuje. :)

nový projekt image-upload.cz

5. leden 2011 | 22.22 | rubrika: pell mell

Dnes se převedl resp. převede první koupený projekt. Musím uznat, že jsem ho koupil dráž, než jakou má skutečnou hodnotu, ale nelituji. Má výborně zpracovanou proceduru nahrávání obrázků na server, kterou hodlám nasadit na Papričku, protože v tomhle je její velká slabina. Projekt image-upload.cz si nechám. Uvažuju o změne domény, ale možná to tak nechám. Je cílená na uživatele, kteří nemají problém s angličtinou...

image-upload.cz
design se mi líbí a moc jej měnit nebudu

Ideálně pro ni zkusím najít i doménu .com pro ENG verzi.

Zatím je to ve fázi, že doména je již moje, obsah přetažený na mém serveru a čeká se na změnu DNS, která proběhne do 24-ti hodin. Pak je hotovo a bude následovat perný boj s úpravou vnitřností, protože výchozí stav je pro mě neakceptovatelný a dlouhodobě neudržitelný.

Dobří lidé mezi námi

30. listopad 2010 | 13.50 | rubrika: pell mell

Ani to tak dlouho netrvalo, resp. ŽL list mám od roku 2007, a už tu máme první udání. Po trestním oznámení je to celkem příjemná změna. Dobří lidé ještě nevymřeli. 

Skočím si za právníkem, jestli je mi paní povinna říct, kdo tento "požadavek" zadal. Každopádně audienci jsem si nechal přeložit už na zítra - vyloženě se těším.

udani

Kterak jsem si zaheslovanou rubriku pořídil

13. říjen 2009 | 08.55 | rubrika: pell mell

Rozhodnul jsem se pořídit si zaheslovanou rubriku. Budou v ní nepodstatné informace, o které není zapotřebí stát a jejich informační hodnota není vysoká. Heslo dám na vyžádání komentářovým stálicím tohoto blogu. Proč tedy heslo? Protože tyto články by mohli budit rozpaky, hysterický smích a posměvačnost ostatních :)

Jako důkaz o jejich nezajímavost říkám, že budou o Papričce, o které už padlo mnohé.

Výsledky nastavení monitoru

23. březen 2009 | 11.34 | rubrika: pell mell

Takže jaký je výsledek? Správně byste měli vidět: slabě růžovou, bílou, slabě oranžovou, silnější slabě růžovou. Správně tedy 4 různé barvy. Na to přišlo asi 20% lidí. 3 barvy (to beru jako dostatečné) je dalších 20%. Odráží to tedy, podle mého, skutečnost, že minimálně půlka lidí nemá svůj monitor dobře nastaven.... nebo nevnímá odstíny barev?

Co si z toho vzít? Netuším, ale je to zajímavé.

Otestujte si dobře nastavený monitor!

17. březen 2009 | 21.45 | rubrika: pell mell

Před chvíli jsem si řekl, že mě grafik 100%-tně zabije. Jeho dílo jsem definitivně rozbil a hraju se s novou hlavní nabídkou. Pečlivě vybírám odstíny barev a říkám si jestli to není zbytečné. Většina LCD monitorů, které jsem viděl je špatně nastavena a lidé nejsou schopni poznat jednotlivé odstíny barev. Dokonce jsem viděl, jak slabě šedou monitor prezentuje jako zcela bílou. Acho jo. Ne každý si může dovolit kvalitní monitor, ale i průměrný monitor většinu odstínů dobře rozliší - pokud je nastaven správně.

Jak jste na tom Vy? Kolik barev má nápis na červeném podkladu... je jen bílý?

test

jdu na přednášku o Google

8. prosinec 2008 | 16.24 | rubrika: pell mell

googleDnes jsem na Lupa.cz zahlédnul možnost registrovat se na přednášku o Google. Téma: "Optimalizace pro vyhledávač Google". Sice se moje projekty objevují na prvních pozicích daného prohlížeče, ale proč tam nejít a nedozvědět se něco nového? Ani jsem nedoufal, že bued ještě volné nějaké volné místo.

Registrace byla opravdu až moc snadná. Nikdo se na nic neptá, až se já ptám: "Kdo tam tedy bude?" Omladina, kmeti? Uvidím!

JSwitch color picker - je úžasný

15. listopad 2007 | 15.19 | rubrika: pell mell

obrazekZačnu lehkým programátorským vtipem. Kdo jej nepochopí nemusí číst článek - nic mu nedá...

Muž odchází do obchodu a manželka mu říká: "Kup 6 rohlíků, když budou mít vejce vem jich 10."
Manžel přijde do obchodu a spustí: "Máte vejce?" - "Ano, máme". - "Tak mi dejte 10 rohlíků."

... ráno jsem objevil úžasný "program", řekněme skript. JSwitch color picker verze 2.1.6. Je to program, který umožní výběr barvy a jeho přenos do políčka ve formuláři. V něm si tedy můžete vybrat jakou barvu bude mít nadpis v titulku apd. Co je úžasné je, že zvolenou barvu můžete dostat jak ve formátu RGB, tak i HEX. Úplný sen. Můžu vyhodit všechny skripty, které se dosud staraly o převod a ve formuláři zvolit který formát potřebuji (pro PHP je zapotřebí RGB, pro HTML HEX).

Původní verze dokázala jen jednu barvu na jednu stranu a pouze ve formátu HEX, takže jsem si ji musel krapek upravit. Nyní zvládá přenos HEX i RGB, libovolný počet barev na jedné straně a z rolety můžu vybrat nějakou kombinaci barev a všechny se rázem přebarví. Na základě těchto barev se přebarví i schéma, které ukazuje aktuální nastavení v praxi.

Javascript nesnáším, protože ho moc neumím, ale na druhou stranu ta kouzla jsou úžasná. Mám z toho radost a už se těším až to použiji na výběr barevného nastavení nové galerie. Později jím nahradím i výběr barvy nadpisu titulku a výběr barvení při zvýrazňování slov.

Země (Microsoft) se pohnul(a)

5. říjen 2007 | 11.03 | rubrika: pell mell

Na Lupě jsem objevil mini článek: "Microsoft aktualizoval Internet Explorer 7. Hlavní novinkou je, že pro jeho instalaci již není nutné podstoupit kontrolu pravosti Windows, což se týká hlavně uživatelů Windows XP, pro které je Internet Explorer 7 klasifikován jako kritická aktualizace." (http://www.lupa.cz/zpravicky/internet-explorer-7-nyni-i-bez-kontroly-pravosti/)

To je dobrá zpráva (zadržte majitelé Oper a FF, kameny přijdou až na konec), protože IE 6.0 je opravdu už hodně out a ani design stránek v nich zcela správně nesedí.

Dosavadní žebříček prohlížečů na píše.cz je tento:
IE 52%
Firefox 34%
Opera 6%
Mozilla 1%
a zbytek

u IE je tato smutná bilance:
verze 6.0 77%
verze 7.0 22%
zbytek je verze 5 a dokonce i 4

Po této novince předpokládám dramatickou změnu. Tak lidé pospěšte!

Mám rozdělit svůj blog? - aktualizováno

29. srpen 2007 | 20.07 | rubrika: pell mell

Napadlo mě, že bych měl svůj blog rozdělit na dva samostatné. Jeden o mých projektech a druhý o svém životě. V současné době to míchám jak mě napadně a to není moc profesionální. Na druhou stranu to vnáší jiný rozměr. Někomu to může být však protivné a zkátka když chce vědět, co se děje nepotřebuje číst o ničem jiném.

Zkuste vyjádřit svůj postoj v anketě. Mám tento blog rozdělit na dva samostatné?

Aktualizováno: Ne, že bych si nevážil Vašeho názoru, ale nějak cítím, že jako administrátor nemůžu psát úplně cokoliv (nebo to alespoň nepůsobí dobře) a proto jsem si založil svůj soukromý blog. Pokusím se tam přesunout i nějaké články, snad se to povede. Myslím, že pro většinu z Vás nebude problém ho najít

chcete zblbnout? Zeptejte se mě jak!

16. srpen 2007 | 14.49 | rubrika: pell mell

Už blázním. Celý týden jsem vymýšlel nové domény pro píše.cz a už mi z toho hrabe. Na cokoliv pomyslím hned vidím skvělé jméno. Škoda, že jich tolik nikdy nemůžu využít. No, dnes jsem registroval 5 nových domén pro blogy.

Můžete se těšit. Do 14-ti dnů budou k dispozici... skvělá jména.

Nechal jsem si poradit s výběrem od pár lidí, aby to nebyla jen moje úvaha. Jsem celkem překvapený, protože jedna se mi moc nelíbila, ale všem ostatním moc. Vybrali jsme ze 34 nápadů 5 a další si nechávám v záloze. Ještě je tam pár dobrých nápadů.

Dnes mi zavolala manželka, jestli bych cestou nemohl koupit broskve. A protože, co si nenapíšu, to nevím hned jsem si udělal poznámku. Víte jakou? broskve.cz... jsem blázen.

NB: mimochodem, ta doména je volná!

Jak funguje sdílení odkazů

5. srpen 2007 | 09.51 | rubrika: pell mell

obrazekV pátek jsem vložil funkci, která umožňuje vkládání odkazů na články do nejpoužívanějších linkovacích systému. Postupně narážíme na fakt, že ne každý ví jak to má fungovat. Nejsem v této oblasti žádný expert a ani podobné systémy nepoužívám, ale jsem si poměrně jistý, že znám princip.

Nejprve si ujasněme, že link je to samé jako odkaz, prostě synonymum.

Systémy pro sdílení odkazů jsou využitelné ze dvou stran:
1) při hledání tipů na zajímavé články, nepotřebujete registraci
2) pro ukládání svých oblíbených stránek, potřebujete registraci

Co mě opravdu pobavilo

2. srpen 2007 | 00.00 | rubrika: pell mell

Dejte si na Seznam.cz vyhledat tuto frázi "celebrity nahoře i dole bez" a mrkněte na 61. záznam nebo jen klikněte na tento odkaz.

obrazek

Zpět na hlavní stranu