ProTebe jde zpět

30. prosinec 2014 | 15.30 | rubrika: protebe.cz

Titulek je pravdivý doslova. Před x měsíci nebo roky mě napadlo předělat stránky na domény 3. řádu. Tedy např dopisy.protebe.cz. Vypadalo to docela dobře, ale na to jak jsou to malé stránky je to zbytečná komplikace. Ráno jsem si řekl, že to dám do pořádku tedy na protebe.cz/dopisy/ atd.

Tu hodinu tomu prostě obětuju. Jo, hodinu. Nakonec z toho byly hodiny 4. Ale povedlo se. Původní URL jsou přesměrované, takže žádný error ze starého odkazu.

protebe
Já vím, jsou to stránky tak pro teenagery, ale i spousta babiček mi psalo, jak jsou to dobré stránky... a prostě podle mě potenciál mají. Sice menší, ale nějaký přece.

Pohlednice jsou zpět

19. duben 2013 | 11.16 | rubrika: protebe.cz

Po docela dlouhé době jsem vrátil pohlednice na Protebe.cz. Původně tam byla slušná sbírka krásných pohlednic, ale nebyla u nich ošetřená autorská práva. Předloni jsem za to zaplatil slušnou fakturu pochybné firmě Profimédia. Co bych se s nimi hádal... už o nich nechci slyšet. Podle mého to je stejný případ jako když zloděj křičí chyťte zloděje. Jejich cenám nevěřím ani píď... A dostat z nich daňový doklad? Na to si vyhraďte půl roku!

Tentokrát jsem zkusil štěstí u mého bývalého učitele, který občas fotí a poměrně úspěšně. Něco chci ještě doplnit sám a něco ještě zkusím najít u nějakých amatérů, kteří budou možná rádi, že se mohou prezentovat výměnou za odkaz.

pohlednice
pohlednice jsou zpět!
 

Schvalování příspěvků

31. červenec 2010 | 08.59 | rubrika: protebe.cz

Po roce Vánoce nebo konečně udělaná administrace na Protebe.cz na schvalování nových příspěvků. Ne že by schvalování mezitím neprobíhalo, ale bylo to pracnější, rovnou v databázi a tedy s menším rozhledem. Nyní už mám administraci, takže schvalovní nebude tak úmorné a půjde to rychleji. Alespoň tomu věřím.

Ve schvalování nejsem bůh ví jak přísný, pokud to má hlavu a patu je to schváleno. Cílová skupina jsou náctiletí a tak není vyžadována "zralost textů"...

Ale tu a tam něco neschválím a nedej bože ještě informuju autora:

Dobrý den,
děkuji  za zaslaný příspěvek, ale je mimo téma Protebe.cz.
Pavel

No a co.Vám to může byt úplně jedno protože tuhle básničku jsem vymyslela já kika.Jo a výte co polibte mi vy výte co.

Co administrátor taky zkusí

19. leden 2010 | 21.49 | rubrika: protebe.cz

Nový příspěvek na ProTebe.cz čekající na schválení:

O dvanácti měsíčkách:
Potichoučku, pomaloučku jde Maruška po paloučku, les je sněhem zavátý a mráz leze pod šaty.Kolem ohn, ohníčku, vidí dvanáct měsíšků.Na kamenech sedí mlčky.Už zaslechli její krůčky., , Milí páni, to je mráz, ohřeji se, půjdu zas, jen co v lese natrhám jahod, malin plný džbá.", , Ity jedna popleto, proč nepočkáš na léto?", , Že se takhle vůbec ptáte...Maminka má přece svátek.Mám ji ráda, je mi vším, vím, že ji tím pot´eším."Měsíčkové zahlaholí:, , Kamarádi, zkusíme to?"Povstal Červen, máchl holí a hned bylo všusde léto.Mezi trávou u vody červenají jahody a maliny na stráni vybízejí k mlsání., , Jen si trhej, jsen si jez, tobě patří celí les.Ale pouze chvilinku.A pozdravuj maminku!"

moje odpověď:

Dobrý den,
děkuji  za zaslaný příspěvek, ale je mimo téma Protebe.cz

Reakce:

No a co.Vám to může byt úplně jedno protože tuhle básničku jsem vymyslela já kika a výte co polibte mi vy výte co.

Odesílání pohlednic později

1. říjen 2009 | 08.13 | rubrika: protebe.cz

Na proTebe.cz jsem přidal funkci (nápad tuším Davida), aby šlo odesílat pohlednice v požadovaný den. V podstatě není nic snažšího - jde o primitivní věc z hlediska programování. Nebyl tedy důvod proč to nepřidat. Zádrhel byl jen v tom, kdy se takové pohlednice mají odeslat... ráno, v poledne, večer? Alibisticky jsem tedy ještě přidal i čas odeslání po hodinách.

Včera jsem vyzkoušel 2 pohlednice sám na sobě a jednu si nechal poslat dnes ráno v 6.00. Světe div se, dorazila přesně!

Druhým krokem bude ještě odesílání potvrzení odeslání (mail přijde ve chvíli odeslání samotné pohlednice příjemci), aby zadavatel měl jistotu, že pohlednice odešla. K tomu ještě přidám potvrzení přečtení pohlednice. To by mělo stačit a udělat z proTebe.cz plnohodnotnou službu na posílání pohlednic.

Nové ProTebe.cz startuje!

31. srpen 2009 | 22.07 | rubrika: protebe.cz

Určitě jste tomu mnozí nevěřili a já se Vám ani nedivím, ale opravdu ProTebe.cz bylo předěláno do designu, který snad odpovídá současnosti. V původní podobě jsem se od těchto stránek celkem distancoval, ale k novým se hlásím. Ještě pár dnů (týdnů) je budu ladit a dodělávat funkce, ovšem dnešní uvedení jsem si nemohl nechat ujít.

Co vy na to? Lepší nebo horší než původní verze?

www_protebe_cz1
původní verze

Vše ProTebe Protebe
nová verze - zatím ne zcela dokončená

Výzva pro dnešní den?

31. srpen 2009 | 07.53 | rubrika: protebe.cz

Protebe.cz už mám skoro hotové. Nový design překvapivě sedí ve všech prohlížečích a odpadá tak zdlouhavé ladění stylů. Původní stránky jsem kompletně smazal a nechal jen databázi. Ani to nebylo tolik práce, když můžu části skriptů brát z jiných svých projektů. Ušetřím tím asi třetinu práce.

Hotové mám původní provedení plus nějaké malé vylepšení a samozřejmě "brutálně" vyladěnou diskuzi... asi tušíte ze kterého svého projektu jsem ji vzal... a že je tam opravdu vyladěná až škoda mluvit. Všechny funkce jsem nepřebral, to by bylo zbytečné. Nyní jen zbývají maličkosti a především ten hit, co plánuji. Ovšem ten nebrání uveřejnění stránek už nyní a ten zbytek se už může dodělat snadno.

Ani mě nanapadlo, že zítra bude 1. září - což je ideální příležitost pro spuštění nové verze. Nevím jestli to stihnu, ale bylo by to krásné 

Světe div se, ProTebe.cz se blíží

24. srpen 2009 | 08.36 | rubrika: protebe.cz

Ani jsem tomu moc nevěřil, že bych dostál plánu předělat ProTebe.cz. Design jsem sice koupil, ale to není jistota. Hned na začátku jsem zjistil, že ze zakoupeného designu mi vyhovuje jen titulek. To jsem zkrátka celý já. Zbytek jsem si dotvořil. Naštěstí design byl zalevno, takže v pořádku.

Hned na začátku jsem se zarazil u prvních skriptů. Tohle jsem psal já? Ale jo, je mi to povědomé, ale tak nepřehledné. Tak zbytečně komplikovaně napsané. Během prvních pár minut jsem dospěl k tomu, že jsem všechno smazal a začal od začátku, od prvních písmenek tj. "<?".

Po týdnu už mám hotové všechno kromě diskuzí. Některé části jen odmažu a nebudu je dělat znovu. Jsou málo navštěvované, je s nimi hodně práce a

Jak vyhodit 10.000Kč z okna elegantně

6. srpen 2009 | 10.04 | rubrika: protebe.cz

Ano dokázal jsem to! Před půl rokem jsem si nechal udělat design na svůj nový projekt a nechal se grafikem uvrtat do něčeho, co jsem původně nechtěl. Co čert nechtěl, v době placení se mi to i líbilo. Nyní po x měsících jsem zjistil, že se mi to nelíbí natolik, abych to vůbec mohl uveřejnit. Celkem dost peněz a ještě více práce přišlo vniveč. Ale co, všechno špatné je prý k něčemu dobré.

Nevyzpytatelně mě napadla jiná (dost blbá) myšlenka. Oživit Protebe.cz. Byl to snad můj první projekt, který měl vlastní doménu. Chtěl jsem mít hodně navštěvované stránky a přitom žádné porno. V té době ještě bylo stránek pomálu a nenapadlo mě nic jiného než Protebe.cz resp dříve psaníčka.cz. Návštěvnost nikdy nebyla nijak extra, ale byl to dobrý základ pro expanzi a získání zkušeností.

O tuto stránku se nestarám přibližně 5 let, jen platím poplatky a občas smažu blbosti. Nechal jsem to svému osudu. Návštěvnost klesla asi o 60% a stránky chátrají. Jejich design ve mě vzbuzuje úsměv na tváři a vzpomínky. Včera jsem pro ně koupil nový design za velmi lidovou cenu a mám pár nápadů co s nimi chci provést. Původní myšlenka zůstane, ale principy a v podstatě celé fungování bude zcela jiné. Už se těším na změnu a jestli se mi povede zvednout návštěvnost. A samozřejmě jestli to vůbec udělám - však víte jak to je. Času moc není, porod může přijít každým dnem a pak už bude na nějaký čas vymalováno!

Zajímalo by mě jak Protebe.cz vnímáte zhlediska jeho tématu. I když jej určitě neznáte, lze si vytvořit úsudek už po minutě po jeho shlédnutí. První úsudek je většinou ten hlavní. Oslovuje Vás, vzbuzuje smích nebo kolem něj projdete bez emocí?

Z tabulek do DIVů

29. leden 2007 | 09.45 | rubrika: protebe.cz
obrazekProtebe.cz jsem celé předělal do DIVů a tabulky zůstaly jen na pár místech, kde jsou opravdu výhodné. Současně s tím jsem trošku upravil design, který mi přijde zase o kousek zdařilejší. Těžko řící, zda si těch změn všimnou uživatelé..., ale doufám, že vyhledavače to ocení a přidají body

Spousta nových příspěvků na protebe.cz

23. listopad 2006 | 17.03 | rubrika: protebe.cz
Všimli jste si jak je protebe.cz tento týden zásobováno novými příspěvky? Myslím, že je to rekord. Zjistil jsem, že se mi příspěvky začínají hromadit a šel jsem do sebe. Následující měsíc nebo dva bude plodný, co se týká nových příspěvků

Odesilani novinek uživatelům protebe.cz

22. listopad 2006 | 08.35 | rubrika: protebe.cz

obrazekMusel jsem upravit rozesílání e-mailů s novinkami pro uživatele protebe.cz. Dříve se každý týden v neděli v 18.00 poslalo oznámení o novinkách všem uživatelům. Např. na server Seznam.cz v tu chvíli směřovalo cca 1.500 e-mailů a když server na druhé straně zjistil toto číslo okamžitě začal e-maily blokovat. Podle počtu bych to taky považoval za SPAM

Nový favicon protebe.cz

15. listopad 2006 | 09.21 | rubrika: protebe.cz
obrazek Protebe.cz dostalo také nový favicon. Nahoře je původní verze, dole nová.

protebe.cz od 2001 až do dnes

17. červenec 2006 | 08.43 | rubrika: protebe.cz

po 20 měsících je konečně nový titulek (logo) na protebe.cz. Původní bylo vytvořeno tzv. narychlo a i díky tomu bylo laděno do oranžova ačkoliv hlavní barvou protebe.cz je růžová. Věnujme minutu ticha pradávnému černo-bílo-červenému stylu původního serveru

Pra-design - psanicka.cz - (1Q/2001) - tenhle se mi dnes už nelíbí.

projekt 25. týdne - hotovo!

21. červen 2006 | 17.30 | rubrika: protebe.cz

tak se to povedlo. V cca 13hod jsem musel puvodní server protebe.cz smazat, aby mi uživatelé něco nového neuložili, co bych už potom nemohl přenést a tak se objevovala neoblíbená hláška:

[ Omlouváme se, stehujeme se na novy server. Internetová adresa zustane stejna a bude funckní zítra 22. 7. 2006 v odpoledních hodinách. Dekujeme za pochopení ]

V cca 16.30 byla provedena změna DNS záznamu a já se pustil do jámy lvové. Hned na úvod nefungovalo vůbec nic, ale to jsem čekal. Ona změna "technologie" není až taková sranda. Po hodině je všechno nastaveno.

Termín druhý den odpoledne byl zbytečně nadsazený, ale zase vím jaký je opruz, když někdo něco slíbí a pak nic. Takhle je to učitě lepší.

Přípravy na tu samou změnu u píše.cz byly zahájeny. Uvidíme jak mi to půjde rychle, ale moc se mi do toho nechce... divný!

Zpět na hlavní stranu