Poradny v Česku - porovnání

29. leden 2013 | 10.30 | rubrika: poradte.cz

V minulých článcích jsem představil všechny poradny v CZ, které jsem dokázal najít a nebyly jen na jedno téma. Např. jen na zahradu apd.

Já si svůj obrázek o konrenci udělal, vy jistě také a určitě ne jen z oněch článků, které jsou subjektivní a navíc zaujaté, protože jsem popisoval konkurenci. Nutně tedy musím být zaujatý. Možná jsem v nich odekryl víc než byl původní plán, ale tak už to je.

Jeden z nástrojů jak zjistit, zda jsou stránky na internetu oblíbené je samozřejmě návštěvnost. K takovým číslům se nemám šanci dostat. Všichni si tato čísla chráníme, abychom neukázali konkurenci jak moc a přesně se nám daří nebo zda-li náš už nedotahují. Občas někde uklouzne nějaké číslo, což je velmi vzácný okamžik na který se nezapomíná a okamžitě je šance se porovnat. Ovšem kdo ví, zda upuštěné číslo je pravdivé.

Další možností je Alexa rank. Obecně všechny ranky jsou proklínané i zaklínané. Tento Rank by měl být odrazem oblíbenosti/návštěvnosti dané stránky a ukazuje příčku v pomyslném TOPu. Menší je lepší. Nejvíc zřejmě dbá na možství odkazů mířících na dané stránky. TOP je jak světový (globální) tak i jen český.

alexa

Alexa až příliš dokonale kopíruje moje zjištění od kterých se odrážím v předešlých článcích. Sedí to, až na výjimku Sverse.cz kterou Alexa penalizuje. Grafy nezobrazují maximální hodnoty, takže je dobré dívat se i na jednotlivá čísla, aby byl rozdíl patrný.

Lídrem je Poradna Poradte.cz v závěsu Odpovědi.cz a zbytek.

Rozdíly jsou zavádějící - když bude mít první 100 návštěv a třetí jednu, neznamená to, že druhý jich má 50. Klidně jich může mít 99 nebo 2 a pořád by byl druhý. Je to tedy jen velmi hrubé porovnání a nic neříká o tom, že druhý má x krát menší/vyšší návštěvnost než první.

 Komentáře k článku: Poradny v Česku - porovnání

 
aaaaa | 29. leden 2013 | 12.36
tak myslím, že při hledání vypadla jedna, kam krom poradte taky chodím a není jednoúčelová http://poradna.net/
Dříve i living, ale jak to tam začal zaplevelovat ten blb a admini nic tak jsem přestal, navíc mi přišlo, že to nějak umírá, tedy sekce stavba, jak kdyby všichni dostavěli.
administrator | 29. leden 2013 | 12.52
díky za připomínku, poradna.net znám a nevšiml jsem si, že už je více než jen o PC
administrator | 29. leden 2013 | 15.30
a taky ontola.com


Zpět na hlavní stranu blogu