Poradny v Česku - Ptejse.cz

24. leden 2013 | 10.34 | rubrika: poradte.cz

Tohle byla moje nejoblíbenější konkurence. Nebylo jí skoro co vytknout, všechno bylo správně. Dokonce tak, že jsem měl obavy, aby jednou Poradnu Poradte.cz nepotrápila. Byla založena v roce 2008, v té době mělo Poradte.cz už 4 roky, ale stále nebylo správně nastartované. Potenciální možnost vyhoupnout se nad ní byla velmi vysoká.

Nikdy se tak nestalo a dokonce ani nikdy nevyrostla. Stále byla malinká. Pořád mě zajímá v čem byl a je zakopaný pes. Byla jedním z adeptů, které jsem chtěl koupit.

Zkoušeli to výhrami. Velmi atraktivními. Byly to telefony a notebooky. Už si nepamatuju přesně, ale cena odhadem vždy 10tis. A opravdu to někdo vždy vyhrál. Jestli byl podstrčený nebo opravdový výherce bůh suď. Na Poradte.cz jsem zkusil něco podobného... ale výhry nebyly srovnatelné. Dala se vyhrát flashka, magnetické puzzle, sekera - věci za 500-1tis. Za to je vyhrávali opravdu "cizí" lidé.

ptejse
designově přesně jako první verze Poradte.cz
možná proto byla moje oblíbená

Opuštěna byla v červnu 2010, alespoň podle jejího blogu, kdy je poslední zápis. Dá se říct šokující:

"Vážení uživatelé Ptejse.cz.

Chtěli bychom Vás touto cestou požádat o pomoc na našem portálu. Jakémusi spambotovi s uživatelským jménem apoloniamama se zadařilo zaspamovat snad každou otázku odpovědí tohoto znění:

Hello,
my dear one my name is Apolonia i came across your profill from (www.ptejse.cz) and became interested in you if you don't mind you can contact me in my private e-mail (apoloniateamah@yahoo.com)you can all so send me you photos if don't mind i will also send mine in my next mail thanks from your friend Apolonia
 
Chtěli bychom Vás požádat o pomoc při likvidaci těchto příspěvků.

Jak můžete pomoci?
Je to snadné, zkontrolujte si své neuzavřené otázky, pokud tam tato odpověd bude, klikněte u ní na "označit za spam", aktualizuje se okno a bude odesláno upozornění k nám, kde spamy mažeme.
Pokud čtete položenou otázku, a v odpovědích naleznete výše uvedený příspěvek, opět se přihlašte a klikněte u něj na "označit za spam".

Předem Vám mockrát děkujeme
"
http://ptejse.blogspot.ch/

Chtěji admini snad říci, že nedokáží napsat do databáze jednoduchý dotaz:
Select * from tabulka_diskuze where text like "%apoloniateamah@yahoo.com%"?

Pak chápu, že musela skončit. Z tohoto pohledu se zdá, že jí udělal někdo... ten jí opustil a zbyli nějací admini, kteří se o ní starali, ale o programování a údržbě věděli tolik, co ostatní uživatelé. Takhle to nefunguje. Buď to musí umět/naučit se nebo mít neustále k ruce někoho, kdo to dělá, ale to není ono. Nikoho bez zápalu nedonutíte nad tím přemýšlet celý den, aby hledal slabiny nebo co by šlo vylepšit.

Je patrno, že se jí pokusili v roce 2012 znovu nastartovat, ale...

Hodnocení:
Byla skvělá, dobře nastartovaná a pak zahozená. Její šance na úspěch jsou už minimální.
Pokud, tak všechno znovu.Komentáře k článku: Poradny v Česku - Ptejse.cz

 
Zatím bez komentáře.

Zpět na hlavní stranu blogu