Poradny v Česku - Odpovedi.cz

28. leden 2013 | 08.03 | rubrika: poradte.cz

Odpovědi.cz je nejváženější a nejvážnější konkurence. Vděčím jí za mnohé a jsem opravdu rád, že existuje. Bez ní by to už nebylo ono.

Vznikla v roce 2009 a je důkazem toho, že i firma může dělat svůj vlastní projekt pořádně. Snad proto, že není z Prahy. Velký respekt! Zřejmě moc dobrý produktový manažer a vedení, které věří v jeho úspěch. Prostě kombinace, která funguje.

Už v době jeho vzniku jsem na něm viděl množství chyb, kterých se dopustili. Z mého pohledu byly neopustitelné a velmi zásadní. Ovšem Odpovědi.cz fungovaly dál a dobře. Prostě jsem se spetl a je vidět, že se to dá dělat více způsoby a nikdy nejde říct, který je lepší. No a nejsem neomylný.

Už za první 2 roky dosáhli velkého úspěchu a měli úctyhodnou uživatelskou základnu. Další rok 2011 vše potvrdil a jejich křivka růstu byla jasně exponenciální. Hodně strmá. Co více by si mohl autor takové stránky přát - je to splněný sen. Následující rok 2012 bylo velké překvapení. Pamatujete si na osudový rok 2012? Všechny ostatní poradny v roce 2012 značně posílily (ve srovnání s minulým obdobím) a ty které nezadržitelně padaly slušnou rychlostí svůj pád stabilizovaly. Co Odpovědi? Překvapení z největších - propad jako hrom. Ve srovnání s nastavenou křivkou to bylo na odstřel. Ve srovnání s ostatní konkurencí k zamyšlení. Kde se stala chyba? Kdo ví.

Každopádně Poradte.cz si z nabízeného koláče ukouslo svůj obvyklý díl a zbytek se rozdrolil mezi ostatní.

Odpovědi.cz jsou dynamicky rostoucí komunitní web typu otázka/odpověď. Návštěvník webu může položit libovolný dotaz a získat odpovědi od rozsáhlé komunity uživatelů. Otázky jsou členěny do kategorií podle témat. K dispozici je i fulltextové vyhledávání v rozsáhlé databázi zodpovězených otázek, funkce pro sledování vybraného obsahu dle témat a komunikaci mezi uživateli. Za svoje aktivity jsou uživatelé hodnoceni bodovým systémem a postupně mohou získávat vyšší status v rámci komunity. K nejpopulárnějším kategoriím na webu patří počítače a internet, rodina a vztahy, právo a zákony, jídlo a vaření a hudba, film a TV. Odpovědi.cz oslovuje měsíčně více než 500 tis. unikátních návštěvníků. Server dosahuje pravidelně každoroční nárůst návštěvníků o více než 50%.
http://www.lagardere.cz/press/tiskove-zpravy/164.html

Taky Vám ta tisková zpráva nesouhlasí? Moje zdroje informací jsou značně omezené a nemůžu si myslet, že jsou správnější než čísla majitele. Bylo by hloupé tvrdit, že mám pravdu a oni ne. Jak to je ve skutečnosti? Kdo ví... No, pokud tuto zprávu předali ještě v roce 2012 s tím, že nezaobírali rokem 2012 a bohužel vyšla až v roce 2013, tak vše sedí.

odpovedi
design je naprosto jiný než jaký bych si představoval, ale funguje dobře.

V roce 2011 byly Odpovědi.cz tak moc dobré, že vzaly vítr z plachet Poradně Poradte.cz, které sice dál rostlo, ale pomalejším tempem než do té doby. Konkurence byla v něčem lepší nebo alespoň dravější.

Psal jsem, že jí vděčím za mnohé. Za co konkrétně?

V roce 2009 jsem začal usínat na vavřínech. Poradte.cz bylo neskutečně dobře našlápnuté a jeho růst by mu mohl každý závidět. Nebylo co měnit, co vylepšovat. Všechno fungovalo skvěle. Uživatelé byli spokojení a já vrněl blahem. Pak přišly Odpovědi.cz. První rok jsem je sledoval, co z toho bude a už druhý rok poznal, že tohle je SAKRA konkurence a jestli se nezačnu snažit, tak už to nebude jen konkurence ale i lídr. Díky, dokázali jste mě probudit, abych začal zase SAKRA makat.

Ne každý uživatel, který se registruje na poradně zapadá do jejího konceptu. Je spousta lidí, kteří mají potřebu sdělovat své názory méně vhodným způsobem a jsou často vidět více než desítky jiných. Někdy je to ku prospěchu, ale většinou je to problém. Pokud nepomáhá diskuze a uživatel není ochotný slevit... většinou jsme se rozešli ve zlém. Už to podle mého dokazuje, že není pro poradnu dobrý. Její uživatel by neměl mít problém s pokorou, tu a tam uznat, že se spetl a zkusit respektovat nastavená pravidla, ač s nimi nesouhlasí. A pokud nesouhlasí s pravidly, proč tam je? S pár lidma jsem se takto rozešel. K mému překvapení se uchytili mj. na Odpovědi.cz, kde patří mezi skalní uživatele, kteří tam mají svůj obdiv i respekt. K mému ještě většímu překvapení tam odešli i další uživatelé sami, protože chtěli a jsou tam spokojeni. Je to prostě tak. Co se líbí jednomu nelíbí se druhému a proto je jasné, že více poraden má na internetu své místo. Takže můj druhý vděk patří za to, že existují a dávají prostor lidem, kteří nejsou na Poradte.cz spokojeni. Díky.

Hodnocení:
Tady jsou slova zbytečná. Je to nejváženější a nejvážnější konkurence! Respekt!Komentáře k článku: Poradny v Česku - Odpovedi.cz

 
sargo | 29. leden 2013 | 09.35
Možná u těch, co přešli, funguje stejný efekt jako v partnerských vztazích: jedna ženská do chlapa něco melduje, až se s ní kvůli tomu rozejde... a se druhou to už dělá zcela přirozeně a oba se diví, co na něm ta první semetrika furt hledala
další weby | 30. leden 2013 | 18.43
Další poradnou je zpovednice.cz působí to třeba v duchu víry, ale pokud to pozorně prozkoumáte, zjistíte, že je to poradna o všem.
administrator | 30. leden 2013 | 19.28
pardon, ale zpovednice uz neni nic... co by se dalo pojmenovat slušně


Zpět na hlavní stranu blogu