Poradny v Česku - porovnání 2

30. leden 2013 | 07.14 | rubrika: poradte.cz

První porovnání bylo podle Ranku Alexa. Což může být zavádějící. Dalším faktorem je počet odpovědí. Což je poměrně dostupné číslo, ale není většinou přesné.

Musí se brát v potaz odchylka 0-30% oproti jiným konkurentům. Z hlediska porovnání výkonu jednotlivého projektu už je ta chybovost velice malá, 1%. Berme tedy za bernou minci, že každá křivka je svá, neukazuje dogmaticky porovnání mezi konkurencí, ale jen TREND konkurence ve srovnání s ostatními - nikoliv zda je menší/větší a o kolik.

Čistě teoreticky, pokud někomu ubývají odpovědi (příspěvky) je nelogické myslet si, že jeho návštěvnost v tu chvíli dramaticky roste. Avšak růst není vyloučen, protože hlavní slovo mají vyhledavače a ty nutně nezajímá kolik je nových příspěvků, i když... čert ví.

Tentokráte jsem chtěl ukázat i trend Poradny Poradte.cz, ale neodekrýt své karty. Jak z toho ven? Jednoduše, stačí 2 grafy. Každý má jiné měřítko a nikdo tedy nepozná zda je stejně velké jako ostatní nebo 10x výš. Ukazuje jen a jen TREND.

ostatni
u living.cz mi chybí předešlá data z historie, která byla určitě až neskutečně vysoko

Není tento graf zajímavý? Ukazuje spoustu věcí - jak se jednotlivé projekty rozjížděly. Zda do toho bušili hlava nehlava nebo jen šolíchali. Moje nejváženější konkurence Odpovědi.cz do toho šla prostě po hlavě. Co ztratila v roce 2012 to si rozebrala konkurence. Kdybych chtěl být hloupý, domýšlivý a škodolibí řekl bych, že je obralo Sverse.cz. Tomu nevěřím. Že by mojestarosti.cz a living? To už by šlo... a možná to tak bylo.

Opět rozpor s tiskovou zprávou: "Odpovědi.cz oslovuje měsíčně více než 500 tis. unikátních návštěvníků. Server dosahuje pravidelně každoroční nárůst návštěvníků o více než 50%", http://www.lagardere.cz/press/tiskove-zpravy/164.html

Omlouvám se, ale nevěřím. Jen do roku 2011 včetně.

 poradte

Poslední graf je Poradte.cz. Krásná exponenciála jako Odpovědi.cz, ale narozdíl od nich pokračuje dál. Ano, už to přestává být ta krásná exponenciála, ale i ten lineární růst je více než slušný. Nebo ne?

V grafech je i vidět jak je dobré mít konkurenci početnou. Uživatelé se mezi ně rozletí jako včeličky, každému trošku pomůžou. Kdyby byla konkurence malá a včeličky by létaly do méně hnízd a ty grafy by vypadaly úplně jinak. Jeden úbytek a druhý přesně takový nárůst. Početná konkurence je daleko lepší než kdybychom byli dva.Komentáře k článku: Poradny v Česku - porovnání 2

 
Zatím bez komentáře.

Zpět na hlavní stranu blogu