Naše malá vesnice je plná

25. červen 2015 | 08.21 | rubrika: lipolbaterie.cz

Podle Google maps vypadá naše malá vesnice poměrně zaplněná. :-D

mapa
byl to trochu boj, dostat se na správné místo na mapě - v náhledu bylo vše v pořádku, ale jinak mě Google umístil někam do Karlovarského kraje. Po ruční úpravě od "google" už je vše ok.

Lipol baterie - další milník

4. březen 2015 | 09.01 | rubrika: lipolbaterie.cz

Ani nevím, co se přesně stalo, ale objednávky v lednu i únoru narostly. Lépe se umisťuju ve vyhledavačích, tak to bude zřejmě ono. Taky už se mi stalo, že jsem byl nějakým zákazníkem doporučený a také, že zákazník řekl, že příště objedná i pro kámoše, aby platili jedno poštovné. Zkrátka jsem ověřen :)

Heuréce to trvalo proklatě dlouho než si to uvědomila i ona a konečně dnes mi poslala mail, že splňuju kritéria. Hurá! Vypadá to, že její kritérium je téměř 100% spokojenost a 30 objednávek za posledních 30 dnů. Což pro malý obchod a ještě k tomu s tak úzkoprofilovým zbožím jakou jsou lipol baterie není snadný cíl a ani nechápu, že jich bylo tolik. Třeba teď jsem nebyl na poště už týden :-D

lipol baterie
ověřeno zákazníky!

Profesionalizace

13. leden 2015 | 08.08 | rubrika: lipolbaterie.cz

Už mě opravdu hodně nebavilo pořád psát svou zpáteční na každou obálku a do vždy 2x. Klasické razítko se použít nedalo, ale ejhle stačilo vyměnit barvu a už to funguje. Hurá... dost bylo psaní mé adresy. Dost na tom, že i tak na každé obálce je dalšího psaní habaděj. Vlastně i na složenky, ačkkoliv částečně si je předtiskávám v tiskárně.

20150113_075929
jako profík :-D

Vánoční frmol na eshopu?

17. prosinec 2014 | 09.51 | rubrika: lipolbaterie.cz

 Nikdy jsem si nemyslel, že bych měl eshop. A nikdy jsem si nemyslel, že by můj eshop mohl mít vánoční frmol. A obojí se stalo :)

Vánoční frmol = 3 objednávky za jeden den. Nic dramatického, ale je to velký výkyv. Mám pár objednávek za měsíc. Eshop se neustále vyvíjí a já se pomalu učím, co jak dělat. 3 Objednávky zní asi dost směsně, ale je to třeba stejné číslo jako za celý měsíc např v květnu :-D

Obchodu lipol baterie se daří

25. srpen 2014 | 13.50 | rubrika: lipolbaterie.cz

Měl jsem týden dovolenou a trochu jsem zariskoval. Neupozornil jsem na to zákazníky předem, ale hned po objednání jsem s nimi komunikoval, že odeslání bude mít týden zpoždění. Zda jsou ochotni počkat nebo si zboží koupí jinde.

Náhoda tomu chtěla, že se šešly 3 objednávky (týden před tím nula) a ve všech případech zákazníci byli ochotni čekat. Nepřišel jsem tak o žádnou objednávku navzdory dovolené :)

lipol
fenomenální hodnocení obchodu pro baterie

Eshop lipol baterie

15. červenec 2014 | 18.49 | rubrika: lipolbaterie.cz

Postupně svůj eshop na lipol baterie upravuju a vylepšuju. Teď už jde hlavně o pestrost nabídky, což je poněkud drahá záležitost. Jediné štěstí, že to není zboží, které se rychle kazí :)

Konečně jsem pochopil dostupnost zboží na Heuréce, ale ještě to musím otestovat na každý den v týdnu, jestli tam nemám chybičku. Všechno se jí musí naservírovat moc po lopatě.

Taky mě mrzí, že se dá obtížně vyfiltrovat zboží skladem a člověk prochází nabídky, které nejsou platné. Hodně záleží jakým způsobem hledáte zboží, někde to jde, jinde ani omylem. Našel jsem 3 cesty. Každá má nějakou výhodu... nevím proč nespojí všechno do jedné cesty! Ale pracují na změnách, tak snad.

dostupnost
je škoda, že Heuréce nstačí hrubá data = objednej do a dostaneš za x

Eshop - příliš mnoho indexovaných stránek

8. červenec 2014 | 07.50 | rubrika: lipolbaterie.cz

Můj eshop se pomalu začíná chytat, objednávky nic moc, ale návštěvost roste. Vyhledávače ho mají vcelku rádi. Snad časem přijdou i ty objednávky :)

index googleCelý eshop má cca 100 stran se vším všudy. Asi 10 dnů po jeho spuštění mi v něm Google dokázal naindexovat přes 11tis stran. Kde je vzal? Vyzkoušel snad všechny kombinace proměnných podle kterých lze hledat baterie a ty si pěkně uložil. Věřím, že někdo by z toho měl radost, že má v indexu u Google tolik stran. Ale proč?

Většina jich je stejná jako vejce vejci, Google se v tom guláši bude blbbě orinetovat a začne vracet nesmyslné stránky a já přijdu o návštěvnost. Velmi rychle jsem zapracoval na tom, abych tyhle duplicity vyloučil a nechal si indexovat obsah jen ten, který skutečně chci a je přínosný pro uživatele.

Navíc, když bude kontrolovat jen 100 stran půjde mu to rychleji než kontrola 11.000.

Počet stran v indexu teď už hezky padá. Myslím, že na 100 se nikdy nedostanu, ale cokoliv pod 500 bude dobrý :)

Vidím to u konkurence poraden. Jedna má zcela určitě poloviční obsah než moje, ale index u Seznamu má 2x větší než já. Prostě do něj pere všechno, co dokáže vyexportovat a myslí, že v objemu se síla.

Lipol baterie - mobilní verze

10. červen 2014 | 08.05 | rubrika: lipolbaterie.cz

Včera jsem udělal mobilní verzi na lipol baterie. Protože nepředpokládám, že jí někdo bude využívat k procházení desítek stran (jako u píše.cz nebo poradte.cz) udělal jsem jí jen vystylováním. Mobilní zařázení si stáhnou další maličky styl, který upraví předcházející a udělá z toho v podstatě responzivní design.

Nedochází tedy k úspoře datových přenosů, ale jen k lepšímu zobrazení. Na druhou stranu po prvním načtením už načtení dalších stran není nijak extrémně náročné.

Mobilní verzi jsem  ladil skoro do půlnoci a nakonec jsem s ní spokojený, dopadlo to lépe než jsem čekal. Zatím na lipolbaterie.cz chodí 10% lidí z mobilu. Věřím, že to ocení :)

mobilni verze
jednoduché, účelné

Lipol baterie eshop, vylepšení

6. květen 2014 | 08.17 | rubrika: lipolbaterie.cz

Pomalu a líně upravuju svůj eshop na lipol baterie. Dělám to vyloženě podle sebe. Jak výběr produktů, tedy ty co bych chtěl koupit sám (dobrá výdrž, zatížení nebo úžasná cena popř všechno v jednom) a také i výběr podle kritérií. Když vím co chci, chci si naklikat a vybírat jen z několika produktů, které mi vyhovují.

Kde nakoupit Lipol baterie?

16. březen 2014 | 17.22 | rubrika: lipolbaterie.cz

To je přece jasné: u mě :)

Udělal jsem si eshop. Tahle oblast mě nikdy nelákala, až jsem konečně našel svůj obor. A co když objednám a neprodám? Nevadí, užiju si to pro sebe a trápit mě to nebude. Je to taková zkouška. Bude to pořád malý eshop - pár důležitých produktů. Nechci si hrát na konkurenci velkých a zavedených, to není můj cíl.

Bohužel protože jsem plátce DPH je cena vyšší o 21% než bych si přál a nevydělá na tom nikdo jiný než náš stát. chjo.

I tak jsou ceny konkurenceshopné. Vždyť koukněte sami: lipol baterie.

lipolbaterie
stránky nejsou zdaleka hotové. Věnoval jsem jim v podstatě jen sobotu a kousek neděle. Chtějí více času.

Zpět na hlavní stranu