WordsUp anglicky

10. květen 2016 | 08.25 | rubrika: servery všeobecně

Tak abych toho náhodou neměl málo, že vytvářím nápovědu pro WordsUp v češtině, ve slovenštině přidal jsem si i angličtinu. Bohužel doména WordsUp už je od roku 2000 obsazená a další v řadě je samozřejmě WordsUpHelp.com. Zní to docela dobře.

Je to trochu troufalé, pokud uvážíme moji znalost angličtiny, ale že by si na to programátor netroufnul? Nesmysl. :-D

Včera jsem pokořil jen prvních 60 levelů, dnes jsem dorazil dalších 20 během pár minut. No, zbývá jich velká spousta a hlavně těch těžších než komických 3x3... Bude se teď těžké rozhodovat, ve které nápovědě popojet. České, slovenské nebo anglické? Mohl bych se rozkrájet.

Jak se dělá nápověda pro hru, třeba WordsUp

6. květen 2016 | 08.03 | rubrika: servery všeobecně

Nedávno jsem měl schůzku a mj jsem dostal otázku, jak dělám ty nápovědy do her. "To je všechny hrajete?"

Nezřídka kdy je to práce na plný úvazek i zábava. Co si budeme lhát, potřebuju nápovědu vytvořit RYCHLE. V PixWords stačí obrázek přenést do počítače, dát vyhledat Googlem a většinou se člověk dovtípí. Někdy ne. Hledám jak se jmenuje hrdina na soše... je to psané makedonsky. Sakra. Odpověď? Sparťan. :-D Občas slepá ulička.

Stěhování na nový server

20. říjen 2015 | 08.30 | rubrika: servery všeobecně

O víkendu proběhlo stěhování na nový server. Tentokráte jsem přešel na úplně jiné řešení, ale výkon byl ponechán na přibližnou úroveň - kromě disku, který byl povýšen na SSD. Postupně jsem nechal snižovat jeho výkon až na současnou polovinu původního výkonu a stránky běhají stále rychle a můžu říct, že HW vytěžuju, alespoň na 50-60%.

Tím se konečně dostávám na levnější řešení než které platím posledních x let a kdy jsem s každým updatem navyšoval výkon serveru s vidinou lepšího výkonu. :)

Teď jsem řekl dost a postupně otestoval různé konfigurace. Dokonce jsem měl domluvený i test disků, kdy to prý je docela v pohodě, ale k tomu už nedojde. Nechám si SSD. Cenově to tak dramatické není a hlavně šetřím na zbytku. Tak ať to alespoň případně kompenzuje super rychlý disk!

server

Navýšen limit obrázku pro nahrání na server

29. září 2015 | 17.19 | rubrika: píše.cz

Navýšil jsem limit pro jeden obrázek ze 4MB na 8MB. Snad vám to ulehčí život. :)

Naše malá vesnice je plná

25. červen 2015 | 08.21 | rubrika: lipolbaterie.cz

Podle Google maps vypadá naše malá vesnice poměrně zaplněná. :-D

mapa
byl to trochu boj, dostat se na správné místo na mapě - v náhledu bylo vše v pořádku, ale jinak mě Google umístil někam do Karlovarského kraje. Po ruční úpravě od "google" už je vše ok.

Testování expirované domény

26. květen 2015 | 10.49 | rubrika: servery všeobecně

Asi před 2 měsíci jsem objevil na své klíčové slovo v Seznam.cz web, který už byl po smrti. Kontaktoval jsem jeho majitele, že od něj koupím doménu. Bohužel se neozval zpět.

Počkal jsem tedy až expiruje a hned jí koupil. Hodil jsem na ní obsah a chci jí použít čistě jako před-stránku pro svojí. Tak schválně, zda se vyplatí. Ranky má :)

Nápověda do PixWords

Uživatel mobilu jako jednička?

9. březen 2015 | 12.26 | rubrika: servery všeobecně

reklamaRozhodnul jsem se zkusit novou cestu, zadat reklamu jen pro uživatele telefonů a tabletů. Dlouhodobě je to pro mě nejzajímavější skupina. Nevím jestli je to tím, že neblokují reklamu, ale každopádně vykazují nejlepší poměr cenu/výkon.

Někdo na mobilní verze webů nedává, že nic nevydělají, já můžu říkat pravý opak. Začíná být smutné, že trend začíná být jasný. Co nevydělám v mobilní verzi jako by nebylo. Je to opačně než kdysi... :(

Recenze PlaCla.cz - vyplatí se?

5. březen 2015 | 19.07 | rubrika: servery všeobecně

Dlouho jsem přemýšlel, že zkusím PlaCla.cz - placené články. Náhoda tomu chtěla a narážel jsem na články, kde se o tomto systému psalo. Nerad bych minul něco, co by mě mělo mrzet, že skutečně funguje. Zaregistroval jsem se, zaplatil 2500,- bez DPH a přišlo první rozčarování.

Ceny, které za články platíte jsou bez DPH. No, pěkná láce. Bláhový jsem si myslel, že budou pro mě jako plátce DPH o 21% levnější. No to se nedá nic dělat. Utratit 2500,- jde velmi rychle. Minimální cena článku je totiž 300,- bez DPH (pro neplátce čti 363,- to už je vážně dost, co?). Dal jsem minimální cenu a čekal, kdo se přihlásí.

90% nabídek bylo přes tuto cenu, dobrých 30% bylo s cenou úplně někde jinde něco mezi 2 - 5.000,- A proč mi to nabízí?

Lipol baterie - další milník

4. březen 2015 | 09.01 | rubrika: lipolbaterie.cz

Ani nevím, co se přesně stalo, ale objednávky v lednu i únoru narostly. Lépe se umisťuju ve vyhledavačích, tak to bude zřejmě ono. Taky už se mi stalo, že jsem byl nějakým zákazníkem doporučený a také, že zákazník řekl, že příště objedná i pro kámoše, aby platili jedno poštovné. Zkrátka jsem ověřen :)

Heuréce to trvalo proklatě dlouho než si to uvědomila i ona a konečně dnes mi poslala mail, že splňuju kritéria. Hurá! Vypadá to, že její kritérium je téměř 100% spokojenost a 30 objednávek za posledních 30 dnů. Což pro malý obchod a ještě k tomu s tak úzkoprofilovým zbožím jakou jsou lipol baterie není snadný cíl a ani nechápu, že jich bylo tolik. Třeba teď jsem nebyl na poště už týden :-D

lipol baterie
ověřeno zákazníky!

Pozice v SERP vs počet návštěv

28. únor 2015 | 15.52 | rubrika: servery všeobecně

U nového projektu mám vynikající příležitost pozorovat vliv pozice ve vyhledávači na počet prokliků z něj. Vybral jsem si klíčové slovo Nápověda PixWords, které má spoustu prokliků a velkou konkurenci. První pozici má stránka s hodnocením SRank 90, druhá 50, třetí jen 20. Moje samozřejmě 0, její život teprve začíná.

Moje startovací pozice byla tuším kolem 11. místa. To není špatný. Na to, že Seznam zřejmě nepoznal ani slovo PIXWORDS v mojí doméně MOJEPIXWORDS.CZ.

pixwords pozice

PixWords nápověda

25. únor 2015 | 08.10 | rubrika: servery všeobecně

337109Nová PixWords nápověda, která zná všechna slova vč všech nových aktualizací. Žádné dlouhé hledání v obrázcích, ale rovnou pro správné řešení! Za týden od zveřejnění v ní proběhlo 33tis hledání. To jsem opravdu nečekal. A co může být lepší? Třeba to, že v ní už bylo nasbíráno přes 14tis hodnocení. Záznamy se tedy o dost zpřesnily a nápověda dává relevantnější výsledky. Ona je tedy dávala už na začátku, po první aktualizaci se to ještě zlepšilo, ale uživatelské hodnocení je přece jen k nezaplacení.

Sleduju hodnocení, zda tam někdo nehodnotí blbosti a zaujalo mě slovo "pasák" a ono opravdu v Pixwords je. Takový stařec, který něco pase. Ovšem slovo "oš*kat" jsem ze záznamů opravdu smazal. :-D

PixWords - jedu!

18. únor 2015 | 08.02 | rubrika: servery všeobecně

Jednoho dne kolem mě začali všichni hrát ty blbé PixWords. Znal jsem je už dřív. Na poradně tohlé téma frčelo před rokem, ale teprve nyní to zasáhlo moje okolí. Holt starší generace :) Ani nevím, co mě to napadlo, ale začal jsem o tom přemýšlet. Zřejmě proto, že se mi povedl jeden dobrý kousek s jiným mini projektem. Nepřemýšlel jsem dlouho a vymyslel ideální způsob nápovědy. Žádné obrázky.

Kdo se chce probírat obrázky, kterých je dobrých 3.000 a na každé stránce je různá množina cca 1.000 obrázků? Kolik stránek bych musel projít, abych prošel všechny nápovědy a kolik bych jich viděl 10x? A pro další nápovědu zase to samé kolečko? Koho tohle baví?

Změna výběru barev

11. únor 2015 | 20.30 | rubrika: píše.cz

Úplnou náhodou jsem zjistil, že nefunguje dobře výběr barev u textu titulku. Byl to starý skript, který už je dávno překonaný.

Nahradil jsem ho novým. Fantastickým, který funguje lépe než bych si dokázal představit :)

design barev
velmi dobrý výběr barev

Boj s AdBlockem kapitola druhá

8. únor 2015 | 12.15 | rubrika: servery všeobecně

Jsou to čtyři měsíce, kdy jsem si pohrál a AdBlockem na Poradte.cz. Kupodivu to přineslo zajímavé výsledky. Nezobrazení reklam se podstatně snížilo a to podotýkám, že registrované uživatele jsem z toho síta vyňal.

Typický uživatel poradny Poradte.cz je takový, že buď je tam pečený vařený, radí a čte si nebo druhý břeh, že přes vyhledavač najde svou odpověď, přečte jednou stranu, někteří rychle prolétnou poradnu a uhánějí pryč. Vrátí se za týden až měsíc s jinou otázkou a opět to samé. Pokud si vypnou Adblock

Úprava Youtube na všech blozích!

30. leden 2015 | 16.45 | rubrika: píše.cz

Před chvilkou jsem všem upravil YouTube na blogu. Výrazná změna je, že se video roztáhne až kam ho vaše stránka pustí. V naprosté většině přes celou šířku stránky. Je to tedy jen kosmetická změna. Teď už se nemusíte trápit jaké největší možné rozměry můžete použít a počítat proporce, aby nedošlo k deformaci.

Druhá změna, která není vidět, ale je důležitější je, že Google přestává podporovat staré umístění youtube do OBJECTU. Za pár dnů by už místo videí bylo jen černo nebo chybová hláška. Automaticky se tedy převádí do nového formátu - nemusíte nic předělávat. Jsem si jistý, že by to nikdo nedokázal 100%tně ohlídat a byla by to hrozná práce. Proto jsem zvolil raději systémovou změnu.

Zpět na hlavní stranu