Poradny v Česku - Porad.cz

22. leden 2013 | 21.13 | rubrika: poradte.cz

Je to něco přes 2 roky, kdy jsem byl požádán o prodej Poradny Poradte.cz. Cokoli nad 200tis bylo bráno jako absurdní požadavek. Dlouho jsem se smál a autorovi nabídky napsal něco ve smyslu, že se zbláznil. Odpovědí mi bylo, že ho vlastně nepotřebují, protože ho raději rovnou převálcují a mám sledovat raketový růst. Vzpomněl jsem si, jak je těžké rozběhnout nový projekt a začal tedy sledovat.

Postupně to nabralo cestu parodie a já se dobrovolně vzdal žaloby na parazitování na jménu Poradte.cz. Nemělo to smysl. Hlavně, že mají vedoucího redakce (kolikátého?) a projektového manažera.

Ke konci roku 2010 se u nich záhadně objevilo větší množství otázek zkopírovaných z Poradte.cz.

Vyjádření majitele: Když jsme spouštěli porad.cz najali jsme si brigádníka, který měl za úkol vložit 100 problémů sodpovědmi, tak abychom spustili a nebylo to uplně prázdné a abychom mohli otestovat funkčnost. Brigádník měl za úkol vytvořit 100 problémů a ke každému vytvořit 3 odpovědi s tím, že jsme mu řekli, že ten text musí být ORGINÁLNÍ, protože duplicitní obsah není cestou, kterou bychom si zvolili. Je naše chyba, že jsme si v tom shonu na začátku neprověrili kvalitu přidaného contentu, ale byl to člověk, kterému jsme v té době důvěřovali.

Typická výmluva na 3. stranu - něco jako osoba blízká. Tomu se opravdu dobře věří.

Jo, tohle mě fakt baví:

porad
opravdu jsem nemusel dlouho hledat, byla to druhá otázka, kterou jsem otevřel
takových "otázek" je tam totiž plno.

Gratuluji, to jste mi ukázali zač je toho loket.

Perlička na konec:
16.4.2010, Naším cílem je stát se do 12 měsíců nejlepší a nejnavštěvovanější online poradnou v ČR. Momentálně existuje konkurence v projektech jako jsou Zpovědnice.cz, Poradna Poraďte.cz a další, nicméně těmto projektům chybí inovace, funkční obchodní model, vize a další věci. Myslíme si, že máme uživatelům co nabídnout navíc, plánujeme velkou spoustu novinek a vylepšení a doufáme, že se nám to povede.
http://www.zive.cz/tiskove-zpravy/321---startujeme-poradcz/sc-5-a-151866/default.aspx

Hodnocení:
Velká a trapná ostuda. Aneb když chci být arogantní, tak bych měl mít důvod.Komentáře k článku: Poradny v Česku - Porad.cz

 
hospodynka | 22. leden 2013 | 22.01
Ono to časem zajde samo.
davidhavel | 23. leden 2013 | 11.28
Tak tihle borci to tedy fakt těžko dají


Zpět na hlavní stranu blogu