Poradny v Česku - Living.cz/forum

26. leden 2013 | 10.22 | rubrika: poradte.cz

Living.cz/forum není klasická poradna. To poznáte už z nadpisu. Víc než poradna je to diskuze pro uživatele. Není to její hlavní obor a uvádím jí především kvůli její dlouhé historii a mému respektu k ní. Její záběr není na "všechno", ale ani není vyloženě jen na jednu oblast, je to prostě dům a zahrada a vše kolem toho. Vznikla v roce 2002, Poradna Poradte.cz až v roce 2004. Myslím, že jsem tam měl i registraci a tu a tam jsem se diskuze účastnil.

Pro mě tenhle projekt byl PAN projekt Living.cz. V době vzniku Poradte.cz byl obrovský a pokud jsem někdy určoval měřítko čeho chci dosáhnout, bylo to vyhoupnout se nad něj. Mám za to, že dřív za ním stála konkrétní osoba, dnes je to firma. Navíc jí ještě zastupuje reklamní agentura, což teď začíná být velmi populární.

Dále se budeme bavit jen o fóru, nikoliv o celém projektu. Vzhledem k tomu, že pro ně není stěžejní spokojili se s klasickým fórem phpBB (fuj). Běží na něm veskrze malá fóra, kde jejich majitelé mnoho programovat neumí nebo se jim to nevyplatí. U Livingu by se to jistě v době největší slávy vyplatilo a tady vidím jednu z chyb. Nikdo nechce chodit někam, kde to vypadá veskrze stejně jako 80% ostatních diskuzí - a jiná designová šablona to nezachrání. Stejné prvky, řazení atd je až příliš dobře čitelné, byť podvědomě.

living
ten phpBB design je vážně ostuda, tak velké stránky zastupované agenturou a přitom tohle. Nic osobitého.

Historii jsem dokázal dohledat až od roku 2009, to jak to bylo před tím je pro mě záhadou... jen si pamatuju, že bylo obrovské a dobré. Od roku 2009 je vidět obrovský propad a odliv uživatelů. A stejně jako v předešlých případech je zvrat v roce 2012 - jaký to osudový rok pro tuhle oblast.

online
srovnání aktuální návštěvnosti v jeden okamžik (25/1/13 v cca 10 hod).
Poradte.cz měří aktivitu za posledních 5 min ne za 10 jako Living, takže číslo by bylo o cca 20-50% vyšší.
Taky maže registrace po roce neaktivity, konkurence zřejmě nikdy.

Hodnocení:
Kde je ten PAN projekt, který jsem mohl uctívat? Proč se nikdy nevymanil ze svého podstandartu? Byl první a nechal se ošklivě všemi předběhnout. Je snad pýcha (přeměna na firmu a nabrání dalších zájmů), která předchází pád? Dost možná má původní majitel jiné zájmy a tenhle projekt už jen nechává žít svým životem. I to se děje a není špatně přeorientovat se na nové podnikání, které přináší více radosti a užitku.Komentáře k článku: Poradny v Česku - Living.cz/forum

 
Zatím bez komentáře.

Zpět na hlavní stranu blogu