Poradny v Česku - Zeptejse.cz

25. leden 2013 | 09.46 | rubrika: poradte.cz

Zeptejse.cz vzniklo velmi záhy po Ptejse.cz v roce 2008. V tomhle případě se nedá asi mluvit o porazitování na jménu, protože Ptejse.cz ještě nebylo dostatečně známé. Těžko říct, co se lépe pamatuje ZE/PTEJSE.CZ nebo snad PORAD/TE.CZ.

Ani v tomhle případě nejde poradnu pochválit. Je to typická ukázka toho, že firma, která jinak pracuje pro klienty si při okurkách řekla, že poradna vlastně funguje sama. Stačí jen investovat čas do vývoje. Je okurkovka, času dost, tak hergot jdeme do toho. Nějakou energii investovali i do rozjezdu a když po půl roce/roce zjistili, že to není tak snadné nechali toho. 2 roky to nechali doslova umírat a do pedálů šlápli v roce 2012. Zase nemastně neslaně.

Taky vám přijde zajímavé, že ptejse.cz a zeptejse.cz se pokusili shodně po letech umírání projektu o jeho vzkříšení v roce 2012? Finanční krize? Okurkovka II? Jen přehodnocení Googlem a samovolný vyšší přísun uživatelů? Každopádně Ptejse.cz bylo v tomto případě "úspěšnější", což zaslouží obdiv - není to firma. Vlastně ano, o tom to přesně je. Ve firmě to dělají jako práci, soukromá osoba jako koníček, takže její investice je většinou vyšší (čas, srdce). Dá se to přebít penězi, ale musí jich být dost.

Ještě zajímavější je, že v roce vzniku obou těchto poraden zažila Poradna Poradte.cz největší růst ve své historii, 270%.

Design není špatný. Vypadá dobře, jen se mi nelíbí. Nevím proč. Při pohledu na něj na mě okamžitě dýchne idnes.cz. Nemám k němu žádnou averzi, ale pro poradnu se mi to nehodí/nelíbí.

zeptejse
Ano je rok 2013 a přesto hlavní otázka datuje listopad 2008, ač je shodou okolností zase aktuální.
Poslední otázka červenec 2008 říká zbytek.

Hodnocení:
Tuhle konkurenci jsem neměl nikdy rád, byla to stejná naplavenina jako Porad.cz, ačkoliv tihle jsou v tom víc nevinně (asi). Vzhledem k mojí averzi k designu si ani nedokážu připustit, že by to mohlo dobře fungovat ve velkém... když se od toho oprostím... ne, nemůže. Tahle firma to neumí. Určitě odvádí dobrou práci pro klienty, ale její vlastní kobyla kulhá. Aneb každý se držme svého kopyta.

 Komentáře k článku: Poradny v Česku - Zeptejse.cz

 
ella | 24. říjen 2013 | 19.18
kdo prvni obeplul zemekouli?


Zpět na hlavní stranu blogu