Rychlost SERP Seznam vs Google

27. listopad 2013 | 07.43 | rubrika: servery všeobecně

Když jsem psal poslední článek netušil jsem, že to nejhorší nemám ještě za sebou. Google mě vrátil do SERP tedy do svého indexu velmi rychle. Trvalo mu to snad jen 3-4 dny a bez jakéhokoliv hlášení kdekoliv se vše vrátilo na původní hodnoty. Měl jsem radost. Bylo to 5. 10.

Ovšem 7. 11. se stalo něco nečekaného - vyhodil mě z indexu Seznam.cz. Co se stalo? Proč k tomu došlo teď, když jsem ze všech průšvihů (DNS) vybruslil? Páni, Seznam.cz má prostě takhle dlouhou reakční dobu. Měsíc! Měsíc Vás nechá v indexu, i když stránky pro něj neexistují. To bych fakt nehádal.

Podíval jsem se do statistiky jak jeho robot prochází stránky a raději jsem v úterý 12. kontaktoval jejich podporu. Za to musím udělit maximum kladných bodů. Podpora funguje na jedničku tedy ta online. Věnují se vám dokud nepadnete vy. Když jsem s tím samým zkoušel mailovou podporu dostalo se mi klasické fráze "vydrž Prťka, vydrž!". Dozvěděl jsem se zajímavou věc a do, že když sitemapa pár dnů neexistuje, robot od Seznamu ji začne ignorovat. Žádné, že by jí zkusil za týden, měsíc atd znovu. Zapíše si k ní, že ho nezajímá a tím to hasne. ŠOK. Domluvili jsme se tedy, že sitemapy odblokují a nechá se kompletně přeindexovat celý web.

Hned první den si robot stáhnul přes 100k stránek, druhý den dokonce 170k a pokračovalo to dál kolem čísel 100-150k/den. Za týden měl hotovo a čísla spadla do obvyklých 10-50k/den. Já v SERPu stále nikde. Týden pryč a nic se nezměnilo. Dva týdny nic... už jsem byl fakt naštvaný a dnes jsem chtěl opět kontaktovat podporu (aby mi řekli, že mám ještě vydržet ) se to zlomilo. 26/11 mě Seznam vrátil. Páni a jak! Z nuly na sto. Večer 40k záznamů, ráno 157k a lidi se opět začali hrnout. Žádný pomalý náběh.

Seznam má u mě jedničku za komunikaci, jedničku za robota, ale čtyřku za rychlost jakou nasbírané stránky zpracovávají. 14 dnů je prostě moc a to mám u nich velmi dobré hodnocení.

google
krize u Google trvala 2 dny resp týden, záleží jak se to vezme

seznam
krize u Seznamu byla o nervy, dlouhých 14 dnů!

PS: podobný článek jsem na internetu nenašel, tak doufám, že to někomu odpoví na jeho otázky jak rychlý je robot Seznam.cz a za jak dlouho bude v SERP.Komentáře k článku: Rychlost SERP Seznam vs Google

 
panzero | 27. listopad 2013 | 14.08
Ohledně té sitemapy je to docela zajímavá informace, a ne teda zrovna dobrá . K indexaci jsem dělal jeden krátký experiment, viz můj podpis. Jednalo se teda o úplně nový web.


Zpět na hlavní stranu blogu