Jak jednoduše pohřbít projekt

10. říjen 2013 | 12.43 | rubrika: poradte.cz

googleJe to až neskutečně snadné. Stačí maličká chyba (výpadek části DNS) a systém začal vyhodnocovat roboty jako zloděje obsahu. To znamená, že je velmi rychle začal pakovat pryč a zavírat před nimi dveře. Začalo to někdy minulý čtvrtek a všimnul jsem si toho až v sobotu. To už čísly pořádně zamávalo.

Google mi v administraci oznámil, že blokuju přes 100tis adres. Přitom mi na mail píše kvůli každému uprdnutí, ale takhle zásadní informaci nepošle.

Bohužel všechno má dlouhou časovou odezvu. Blokování jsem okamžitě zrušil a stejně na výsledek je nutné čekat několik dnů. Počet indexovaných stran klesnul k 50%, docela tragédie. Týden po odblokování tohle číslo stagnovalo. Dnes je první den, kdy se index navýšil o 25%. Zbývá ještě dost. Graf který byl před tím celkem 1:1 je nyní 1:0,75.

To se fakt nepovedlo.

Jediný světlý bod na tom všem je, že ačkoliv návštěvnost rapidně klesnula, tak konkurenci to viditelně nepomohlo. Kam se ztratili návštěvníci, kteří nedorazili na Poradte.cz netuším.

Je pravda, že Google je frajer. Okamžitě po odblokování a podstrčení pár stran k přeindexování začal intenzivně načítat strany. Každou hodinu si stáhnul 10tis stran, každou vteřinu 3 strany a to dělal den a půl v kuse. Bez nějakých větších výkyvů v průběhu dne. Jak to vím? Udělal jsem si tabulku na sledování crawlerů, abych měl nějakou kontrolu, kolik si který stáhne denně stran.

Seznam byl také blokovaný. Od něj, ale žádné info nedostanete vůbec - není kam a jak. S návštěvami od něj to neudělalo skoro nic. Asi není tak flexibilní jako Google.Komentáře k článku: Jak jednoduše pohřbít projekt

 
kec-a-lek | 19. říjen 2013 | 22.09
Ahoj,
připadám si trochu jako blbec, ale zkrátka nevím, kam jinam napsat svůj dotaz. Mám problém s vydáváním jednotlivých článků. Napsala jsem článek delší než 600 znaků, bylo jich skoro 700, a tak jsem zadala tři hvězdičky, přesně, jak je napsáno jako rada, ale náhled (perex) se mi nevytvořil. Co dělám špatně?


Zpět na hlavní stranu blogu