PŘEČÍSLOVÁNÍ článků

8. březen 2013 | 13.01 | rubrika: píše.cz

Při založení Píše.cz jsem se dopustil "chyby" nebo spíše nedomyslel číslování článků. Je samozřejmě užitečné, aby každý článek měl své unikátní číslo, ale je samozřejmě hloupost, abyste na svých blozích viděli, že váš článek má číslo 199.245. Působí to strašně.

Dnes jsem se odhodlal a přečísloval všechny články. Ztráty návštěv se bát nemusíte, staré adresy článků fungují a budou fungovat nadále.

Viz např.
http://fyzmatik.pise.cz/182209-oddeleni-zloutku-od-bilku.html > http://fyzmatik.pise.cz/1371-oddeleni-zloutku-od-bilku.html

Věřím, že tato drobnost potěší. Číslo nyní můžete brát jako označení kolikátý článek píšete. Pokud smažete staré články, nijak to číslování neovlivní a tedy zároveň neříká kolik článků máte napsaných.

Ovšem platí že POČET ČLÁNKŮ + POČET SMAZANÝCH ČLÁNKŮ = AKTUÁLNÍ ČÍSLO U POSLEDNÍHO ČLÁNKU. S platností samozřejmě až od teď. :)

 

SPAM je všude

8. březen 2013 | 09.02 | rubrika: píše.cz

Včera jsem omylem narazil na SPAM na blozích píše.cz a dost mě překvapilo jakých rozměrů to může narůst. 30 reklamních slátanin od jednoho autora.

Články jsou promazané, blogy zablokované, IP dané mezi nežádoucí, takže si dlouhý čas ani neškrtnou. Budu to muset více hlídat.

 spam
krása..

Dotazník pro majitele blogů

6. březen 2013 | 21.08 | rubrika: píše.cz

Pokud se chcete zapojit do dotazníku určeného pro majitele blogu, můžete zde:
http://blogeri-na-siti.vyplnto.cz/

Zpovědna.cz - novinka, která za to stojí?

23. únor 2013 | 08.32 | rubrika: píše.cz

Zpovědna.cz - co to je? Asi místo, kde se můžete druhým svěřit a v ideálním případě Vás někdo vyslyší a poskytne svůj pohled. Nemusí nutně poradit.

Tuto doménu jsem koupil před 2 lety a nechal jí ležet ladem a jen platil. Došlo na lámání chleba, že jí pustím nebo budu používat. Zkusím tedy druhou možnost a možná z toho něco dobrého vznikne. Uvidíme. Zbývá mnoho práce. Zatím je hotová pouze kostra a typický nápis "stránky se piřpravují" :)

zpovedna
design se mi líbí a je naprosto odlišný od mých ostatních projektů

Oprava obrázků v mobilní verzi

25. červenec 2012 | 13.52 | rubrika: píše.cz

Dnes jsem si všimnul, že pokud máte v jednom článku více obrázků různých velikostí, tak se všechny obrázky přeformátují jen podle toho prvního. Když je první na šířku a druhý na výšku je to špatný :) Nyní je to už v pořádku.

Jako další kritérium jsem dal i výšku obrázku. Pokud je obrázek sice úzký, ale hodně vysoký zmenší se také.

Upravil jsem kvalitu obrázků z 30% na 50%. Je to poznat hlavně na fotkách. Datová náročnost vzrostla o 20%, ale kvalita je o poznání lepší.

Obrázky z blogů jsou jinde

22. červen 2012 | 16.00 | rubrika: píše.cz

Obrázky jsou nově umístěny jinde resp. změnila se jejich přístupová adresa.

Původní umístění např:
www.pise.cz/blog/img/administrator/obrazek.jpg

Nové umístění:
administrator.pise.cz/img/obrazek.jpg

Mobilní verze se odkazuje:
administrator.pise.cz/mobile/obrazek.jpg

Nová adresa je kratší, což je vždycky lepší a myslím, že dává i lepší smysl. Funguje i původní verzi a v dohledné budoucnosti bude. V již napsaných článcích jsem adresu změnil, pokud to byly obrázky z vlastních blogů. Pokud jste odkazovali na jiný blog, změnit vám to nedokážu, ale v podstatě o nic nejde.

Píše.cz - mobilní verze II

22. červen 2012 | 15.09 | rubrika: píše.cz

Před týdnem jsem zprovoznil mobilní Píše.cz a teď jsem upravil, aby se zmenšovaly i obrázky. Obrázek, který je širší než 450px se zmenší celý, proporciálně. Pokud je obrázek menší, překreslí se na nižší kvalitu, i když jeho rozměr zůstane stejný.

V důsledku mají obrázky třetinovou až poloviční velikost oproti původní verzi. Nezhuntují tedy tak rychle váš FUP u mobilního operátora. :)

Píše.cz - mobilní verze

15. červen 2012 | 15.58 | rubrika: píše.cz

Blogy Píše.cz mají od této chvíle svou mobilní verzi. Z mobilu na ní budete automaticky přesměrováni, pokud byste raději verzi plnou stačí na konci jakékoliv stránky zvolit vypnout mobilní verzi.

Design je jednotný napříč blogy, každý stejný. Mobilní verze by měla být co nejmenší a proto pro všechny blogy je jeden soubor s designem, který se každému načte pro každý blog jen jednou. Jediné co s tím nekoresponduje jsou samotné obrázky v článcích. Ty do budoucna upravím, aby měly menší rozlišení a tím i menší velikost.

Tato zjednodušená verze neobsahuje všechny prvky, ale jen základní: články, rubriky, komentáře, související články.

blog
takhle vypadá tento blog v mém telefonu

Varování jaký blog ne!

10. červen 2012 | 08.07 | rubrika: píše.cz

Dnes mi byl nahlášen blog, který nabízel za SMS za 2kč nějakou hru. Místo toho SMS stála oblíbených 99,-. Takové podvody podporovat nebudu. Blog byl smazán.

Další případ byl, kdy nějaký dobrodruh zakládal blogy, aby na ně vždy zkopíroval jeden článek o půjčkách. Stále ten samý na různé blogy. Všechny byly smazány.

Protože SPAM se rozrůstá udělal jsem si šikovný skript (program), který po zadání jména blogu smaže veškerou jeho historii, změní heslo i registrační mail a na takový blog se už původní majitel nikdy nedostane. Navíc může skončit na blacklistu a už nikdy ze svého PC neuvidí celé Píše.cz a spol.

Popojedeme - mobilní verze

1. červen 2012 | 14.42 | rubrika: píše.cz

Už dlouho jsem píše.cz nevylepšoval, jen drobnosti, které jste neměli šanci postřehnout a neustálý boj se SPAMem - denně desítky nových blogů s jediným cílem - psát reklamní články na módní a jiné stránky. Nasadil jsem poměrně spolehlivý filtr, ale přesto občas někdo proklouzne - týdně cca 5.
BAN list, který byl na začátku roku vynulovaný už obsahuje 2tis IP adres.

Na blozích jsem vypnul horní reklamní proužek s odkazy... na zkoušku :)

S velkým zpožděním, ale přece jsem začal dělat mobilní verzi Píše.cz. Zatím je hotová pouze titulní strana (vč listování a možností zvolení rubrik). Na blogy se vrhnu v dalším kole, ale to už bude podstatně těžší. Rozhodnul jsem se, že mobilní verzi uděláme skutečně pravou - bez kudrlinek, aby přenos dat byl co nejmenší - tzn jednotný design blogů (jen v mobilní verzi). Myslím, že to nebude na škodu, ale přispěje to k lepší orientaci...

...konečně budu mít co číst při čekání a v pohodlné mobilní formě! :)

mobil
takhle vypadá titulní strana v mobilu

 Všechny avatary se samozřejmě v mobilní verzi zobrazují v podstatně snížené kvalitě a tady i velikosti dat (4x menší).

Nejde vám vkládat články na blog?

13. únor 2012 | 20.50 | rubrika: píše.cz

Nejdou Vám psát články na blogu? Určitě máte nový prohlížeč Internet Explorer 9... stačí nahoře překliknout na kompatibilní zobrazení a vše bude v pořádku. Viz obrázek.

pise

Opravena chyba v galerii

8. duben 2011 | 12.53 | rubrika: píše.cz

Byla opravena chyba v galerii, která způsobovala, že se objevil jiný obrázek než na jaký bylo kliknuto. A světe div se, byla tam dlouho... škoda, že se nikdo neozval dřív. :)

 

Nad dopisy čtenářů

28. únor 2011 | 09.09 | rubrika: píše.cz

Neodpustím si to, tohle mi přišlo na mail:

Chci smazat tento blog, protoze: nevím co tu mám dělat vše to jen kazíte !!!!!! jste kur*y protože si tam nemůžu dat ani obŕázek

Nevím kolik Adélce je, ale je velmi přímočará :-D

Invazivně neivazivní reklama aneb snad s mírou

25. únor 2011 | 06.54 | rubrika: píše.cz

Snažím se přivést na rychlehry.cz co nejvíce lidí. Je několik možností jak to udělat. První je klasická reklama, což je v tomto případě velmi drahé. Klasickou reklamu platím na ostatní projekty a je to v rámci možností přijatelné, ale v tomto případě se ukazuje jako velmi velmi drahé řešení. Sám ještě nechápu proč, asi je to dáno věkovou skladbou.

Další možností je vložit reklamu do svých projektů, což je zdarma nebo za cenu vystrnadění jiné reklamy. Rozhodl jsem se pro umístění růžku, který se každému ukáže 7x, po týdnu ještě 5x pro připomenutí a pak už ne. Tato varianta mi přišla nejpřijatelnější a už jí praktikuju rok dva a na všechny projekty.

Krušné chvíle administrátora

20. leden 2011 | 08.25 | rubrika: píše.cz

Často dostanu mail, že někdo porušil na mých projektech něčí práva ve smyslu duševního vlastnictví nebo křivého obvinění. Málokdy je to slušnou nebo uhlazenou formou. Budu se muset naučit to brát s rezervou, protože zatím mě vždycky podobné maily vytočí. Ne požadavkem, ale způsobem, jakým jsou psány. No mrkněte sami, tohle je včerejší.

Dobrý den, na vašich stránkách je uveřejněn můj text bez mého svolení a bez uvedení zdroje. JEDNÁ SE O KRÁDEŽ DUŠEVNÍHO VLASTNICTVÍ!!! VIZ zákon číslo 121/2000 Sb., o právu autorském, právech souvisejících s právem autorským atd. ŽÁDÁM VÁS O OKAMŽITÉ SMAZANÍ TOHOTO TEXTU. (odkaz na text).
DEJTE MI OBRATEM VĚDĚT, ŽE TEXT BYL VYMAZÁN - JINAK NA VÁS PODÁM TRESTNÍ OZNÁMENÍ.

 

Už jsem si v hlavě formuloval mail podobného ražení jako odpověď, ale pak se mi podařilo vyplodit nekonfliktní formu. Jsem na sebe hrdý, ale aby mi to vydrželo. Chce to trénink, ten je na snadě každý druhý den. :)

 

Zpět na hlavní stranu