PixWords - jedu!

18. únor 2015 | 08.02 | rubrika: servery všeobecně

Jednoho dne kolem mě začali všichni hrát ty blbé PixWords. Znal jsem je už dřív. Na poradně tohlé téma frčelo před rokem, ale teprve nyní to zasáhlo moje okolí. Holt starší generace Ani nevím, co mě to napadlo, ale začal jsem o tom přemýšlet. Zřejmě proto, že se mi povedl jeden dobrý kousek s jiným mini projektem. Nepřemýšlel jsem dlouho a vymyslel ideální způsob nápovědy. Žádné obrázky.

Kdo se chce probírat obrázky, kterých je dobrých 3.000 a na každé stránce je různá množina cca 1.000 obrázků? Kolik stránek bych musel projít, abych prošel všechny nápovědy a kolik bych jich viděl 10x? A pro další nápovědu zase to samé kolečko? Koho tohle baví?

Moje nápověda je jednoduchá: zadej písmena, která znáš na které pozici a kolik má slovo písmen, tedy počet písmen si už spočítám sám Protože takové zadání vrací hlavně v anglické verzi desetitisíce možných kombinací mám 2 filtry.

1) filtr, kde zadáš písmena, která znáš. Vyberu jen slova, ze kterých se z těchto písmen slova dají poskládat.
2) filtr, kde zadáš písmena, která nechceš vidět. Je to zdlouhavější cesta, ale více zábavná. Mám 10.000 možností, ale můžeš ofiltrovat např AELMKO, protože je nemáš v možnostech. Najednou zbyde 50 slov, která lze projít.

A to hlavní? No přece hodnocení. Nápověda obsahuje desítky hodnocení, takže slova, která už někdo použil jsou nahoře. Typicky z 50 možných slov bylo už 3-5 slov použito a jedná se s velkou pravděpodobností o správný výsledek. Prostě dokonale jednoduché, dokonale efektivní.

V anglické verzi jsem odehrál 8 levelů (24-32 slov) během chvíle bez toho aniž bych znal správná slovíčka. Mazec.

Kupodivu se mi povedlo registrovat 2 dobrá jména: MojePixWords.cz a MyPixWords.com. Že bylo volné MyPixwords.com dosud nechápu. To se prostě povedlo. Z české domény nejsem tolik unešený, ale je to jediné co šlo ještě registrovat a mělo to slušný tvar.

337109
Nápověda pro PixWords
profil_eng
PixWords help


Související články

Komentáře k článku: PixWords - jedu!

 
NewOld | 18. únor 2015 | 08.18
PixWords neznám, není čas. Nicméně gratuluju! Ze zvědavosti jsem klikla i na odkaz ...a kapku mě zarazilo ono: "Pokud se jedná o jednoslovné slovo zatrhněte:" Jednoslovné slovo??
Pavel | 18. únor 2015 | 08.26
máš pravdu, je to blbost Ačkoliv je v tom spousta 2 slovných spojení a někdy jsou jako jedno slovo a někdy jako slova dvě. Ona celá ta hraje super. V angličtině dává největší smysl a v češtině je neskutečně zábavná pro svůj špatný překlad. v angličtině krásné CHARGE, jasně na obrázku jsou baterie. a v čestině? NÁBOJ to se prostě musí hrát. V češtině je to spíš scrable a tipování. Ne vždy


Zpět na hlavní stranu blogu