Nové počítadlo - včerejší den

25. leden 2015 | 13.02 | rubrika: píše.cz

Už v tuto chvíli je v administraci možnost volby nového počítadla. Je v něm navíc zobrazena položka VČERA. Počítadla počítají dobře a je v nich dobrý přehled, bohužel z nich nešlo vyčíst jaká je vlastně návštěvnost za jeden den. Počítat by se mi to nechtělo a číhat každý den na půlnoc už vůbec ne. Nyní ta možnost je.

Data se načítají až od dnešního dne a proto tam dnes bude včerejší návštěva nulová. Po půlnoci by čísla měla naskočit. :)

Vylepšené statistiky

24. leden 2015 | 22.11 | rubrika: píše.cz

Právě jsem vylepšil statistiky podle ZEMÍ. Dosud se hodně zobrazovaly položky jako nezjištěno, provoz internetu, ISP a obchodní společnosti.

Stará verze zemi poznávala jen podle domény z IP adresy. Spousta adres nemá překlad a nejde zjistit z jaké domény jsou. Také doména .net nejde spárovat s žádnou zemí.

statistika
takto velký podíl záhadných zemí bude už minulostí

Vylepšená mobilní verze

19. leden 2015 | 18.40 | rubrika: píše.cz

Vylepšil jsem mobilní verzi, aby prošla "certifikací" Google. Týká se to jen velkých obrázků a videí z youtube. V podstatě všechny obrázky větší než 300px se upraví na 100% šířků a k tomu se dopočítá % výšky.

Zároveň jsem upravil maximální šířku stránky, takže mobilní verze je dobře sledovatelná i na širokém monitoru a není to ohyzdné.

Co si od toho slibovat? Větší spokojenost čtenářů blogů, že nemusí rolovat do stran a vše vidí opravdu dobře a krásně uzpůsobeno pro mobil. Vzhledem ke spokojenosti Google pak odkazy na vaše blogy při mobilním vyhledávání posune výš = více čtenářů. :)

Profesionalizace

13. leden 2015 | 08.08 | rubrika: lipolbaterie.cz

Už mě opravdu hodně nebavilo pořád psát svou zpáteční na každou obálku a do vždy 2x. Klasické razítko se použít nedalo, ale ejhle stačilo vyměnit barvu a už to funguje. Hurá... dost bylo psaní mé adresy. Dost na tom, že i tak na každé obálce je dalšího psaní habaděj. Vlastně i na složenky, ačkkoliv částečně si je předtiskávám v tiskárně.

20150113_075929
jako profík :-D

ProTebe jde zpět

30. prosinec 2014 | 15.30 | rubrika: protebe.cz

Titulek je pravdivý doslova. Před x měsíci nebo roky mě napadlo předělat stránky na domény 3. řádu. Tedy např dopisy.protebe.cz. Vypadalo to docela dobře, ale na to jak jsou to malé stránky je to zbytečná komplikace. Ráno jsem si řekl, že to dám do pořádku tedy na protebe.cz/dopisy/ atd.

Tu hodinu tomu prostě obětuju. Jo, hodinu. Nakonec z toho byly hodiny 4. Ale povedlo se. Původní URL jsou přesměrované, takže žádný error ze starého odkazu.

protebe
Já vím, jsou to stránky tak pro teenagery, ale i spousta babiček mi psalo, jak jsou to dobré stránky... a prostě podle mě potenciál mají. Sice menší, ale nějaký přece.

Nové logo pro hry

29. prosinec 2014 | 17.31 | rubrika: rychléhry.cz

Vůbec to nebylo v plánu, ale vzniklo nové logo pro rychlé online hry. Vzniklo náhodou, když jsem upravoval grafiku pro Facebook. Zalíbilo se mi tolik, že jsem ho dal i na web. Dokonce i na anglickou mutaci. Myslím, že vypadá dobře. Dokonce krásně zasahuje do menu, což je vynikající a vypadá to dobře. Trochu problém se stínováním, ale Photoshop a Fireworks umí dost.

logo rychle hry
jednoduché a přesto hezké :)

Vánoční frmol na eshopu?

17. prosinec 2014 | 09.51 | rubrika: lipolbaterie.cz

 Nikdy jsem si nemyslel, že bych měl eshop. A nikdy jsem si nemyslel, že by můj eshop mohl mít vánoční frmol. A obojí se stalo :)

Vánoční frmol = 3 objednávky za jeden den. Nic dramatického, ale je to velký výkyv. Mám pár objednávek za měsíc. Eshop se neustále vyvíjí a já se pomalu učím, co jak dělat. 3 Objednávky zní asi dost směsně, ale je to třeba stejné číslo jako za celý měsíc např v květnu :-D

Druhá zaheslovaná rubrika

5. prosinec 2014 | 10.38 | rubrika: píše.cz

 Máte blog už tak dlouho, že potřebujete další zaheslovanou rubriku s jiným heslem pro jinou partu čtenářů?

Je to už dlouho, co jsem tuto žádost dostal poprvé a nyní znovu od Sargo. Protože se Píše.cz už tolik nevěnuju rozhnodnul jsem se vyhovět. Od tohoto okamžiku lze zvolit druhou rubriku a druhé heslo. Můžete mít samozřejmě heslo stejné a mít tak dvě rubriky pro tytéž lidi.

Jak se distancovat od odkazů

16. listopad 2014 | 10.31 | rubrika: servery všeobecně

Je to už měsíc to Tučňák 3.0 zaútočil a jsem si na 100% jistý, že i na mě. Google mě potrestal, že mi přestal posílat polovinu lidí.

A chjo. Takže jsem musel vyzkoušet nástroj Distancování se od odkazů.

Jak poznat ty špatné odkazy? Čert ví, pro mě je logika jasná. Spousty odkazů a stejné strany. Vykradači přes RSS tolik nevadí, na každou stranu hodí jeden odkaz. Jsou jich stovky, ale svým způsobem unikátní. Ale co si Google pomyslí, když na jednu URL vede 200 odkazů?

Porovnání Netmonitor vs Google analytics II

2. říjen 2014 | 08.30 | rubrika: píše.cz

Porovnání Netmonitor vs Google za 1 den nepřinešlo žádné překvapení. Rozdíly byly jen pár %. Na bázi měsíce to je už jiná liga.

Přijde mi, že Google počítá UIP za každý den a měsíc je jako součet těchto čísel. Netmonitor ukáže skutečné UIP za MĚSÍC. Čísla jsou tak podstatně nižší. Pro mě to byl šok.

srovnani2

Čísla UIP jsou dost neporovnatelná, ostatní v rámci nějaké větší tolerance.

Vypněte si prosím AdBlock

22. září 2014 | 15.11 | rubrika: poradte.cz

Zkouším takovou primitivní věc: pokud přijdete na Poradte.cz a bude mít aktivní AdBlock zobrazí se následující obrázek místo banneru.

adblock
nefunguje na všechny verze AdBlocku

Nejstarší česká poradna má 10 LET!

13. září 2014 | 10.38 | rubrika: poradte.cz

Dnes se dá považovat za den, kdy nastalo 10té výročí poradny poradte.cz.

10 let

Vím, že je na českém internetu nejstarší všeobecnou poradnou. Vím, že je i nejnavštěvovanější (to už za krátko všichni uvidí v Netmonitoru) a myslím, že se všichni snažíme, aby byla i nejlepší! Mám pocit, že se nám to daří!

Obchodu lipol baterie se daří

25. srpen 2014 | 13.50 | rubrika: lipolbaterie.cz

Měl jsem týden dovolenou a trochu jsem zariskoval. Neupozornil jsem na to zákazníky předem, ale hned po objednání jsem s nimi komunikoval, že odeslání bude mít týden zpoždění. Zda jsou ochotni počkat nebo si zboží koupí jinde.

Náhoda tomu chtěla, že se šešly 3 objednávky (týden před tím nula) a ve všech případech zákazníci byli ochotni čekat. Nepřišel jsem tak o žádnou objednávku navzdory dovolené :)

lipol
fenomenální hodnocení obchodu pro baterie

Reálné porovnání Netmonitor vs Google analytics

30. červenec 2014 | 13.13 | rubrika: servery všeobecně

Vždycky mě zajímalo nějaké porovnání Netmonitoru a Google Analytics (GA). Statistiky Netmonitoru jsou veřejné a porovnat se s "konkurencí" je dobrý, ale co když ta čísla nejsou srovnatelná. Jaký koeficient započítat?

Na internetu jsem podobné srovnání nenašel.

netmonitor vs GA

Jak je vidět Netmonitor ukáže všeho méně kromě délky návštěvy, tu naopak celkem významně prodlouží. Největší rozdíl je v návštěvách, ale to je jen na nastavení podmínek, co je to návštěva. Na počtu zobrazených stránek už takový rozdíl není. Proč tam vůbec nějaký je netuším. Netmonitor zřejmě očišťuje výsledky od nějakých návštěv - zde by měl mít výhodu nad GA - znalost tuzemských poměrů (nějaké lokální crawlery apd).

Eshop lipol baterie

15. červenec 2014 | 18.49 | rubrika: lipolbaterie.cz

Postupně svůj eshop na lipol baterie upravuju a vylepšuju. Teď už jde hlavně o pestrost nabídky, což je poněkud drahá záležitost. Jediné štěstí, že to není zboží, které se rychle kazí :)

Konečně jsem pochopil dostupnost zboží na Heuréce, ale ještě to musím otestovat na každý den v týdnu, jestli tam nemám chybičku. Všechno se jí musí naservírovat moc po lopatě.

Taky mě mrzí, že se dá obtížně vyfiltrovat zboží skladem a člověk prochází nabídky, které nejsou platné. Hodně záleží jakým způsobem hledáte zboží, někde to jde, jinde ani omylem. Našel jsem 3 cesty. Každá má nějakou výhodu... nevím proč nespojí všechno do jedné cesty! Ale pracují na změnách, tak snad.

dostupnost
je škoda, že Heuréce nstačí hrubá data = objednej do a dostaneš za x

Zpět na hlavní stranu