Vyhnání z mobilní verze - důsledky

28. leden 2014 | 07.32 | rubrika: poradte.cz

Jak jsem psal nedávno, vyhnal jsem uživatele z mobilní verze. Její návštěvnost rostla velmi rychle a podíl lidí s klasickým PC už tvořil něco kolem 50%. To je špatně. Je jen pár lidí, kteří nechtěji plnou verzi. Ti ostatní jsou na ní omylem.

Má to hned několik nevýhod a jednu příčinu. Příčinou jsou vyhledavače, které vrátí výsledek z mobilní verze. To osobně nechápu. Google moc dobře víc, která verze je která a při testech je interpretuje správně. Že by Seznam? Nevěřím, že jen on.

Nevýhoda je zřejmá - na mobilní verzi se prostě nekliká na reklamu a na velkém monitoru nevypadá dobře (na mobilu je moc hezká). Vyhnal jsem tedy PC z mobilní verze. Návštěvnost spadla na polovinu a všichni se přelili na plnou. Povedlo se.

vyhnani
modrá je celková, oranžová jsou stolní PC

A důsledky? Více zobrazených stran. Pokles příjmu z mobilní verze o 40,- týdně. Nárůst výdělku v plné verzi o cca 700,-/týdně. Podle mě dost zásadní věc na to, že to nedalo moc práce. Vlastně mi tudy utíkaly peníze a já si marně lámal hlavu proč roste návštěvnost, ale příjmy jsou dolů.Komentáře k článku: Vyhnání z mobilní verze - důsledky

 
Zatím bez komentáře.

Zpět na hlavní stranu blogu