Neskutečně validní RSS

6. leden 2014 | 10.55 | rubrika: poradte.cz

Mezi svátky jsem obdržel reklamaci kanálu RSS poradny. Úplně jsem zapomněl, že není košér. Vlétnuly tam nepatřičné znaky a některé čtečky to nedokázaly překousnout.

Zakousnul jsem se do práce a upravil kanál tak, aby prošel kontrolou validity. Šlo to tak rychle, že jsem laboroval čím dalším se můžu zavděčit a doplnil co šlo. Výsledkem je, že je nejen validní na 100%, ale dokonce kontrola už ani nedoporučuje další úpravy.

valid rss
wow

Je pravda, že třeba tag <guid> jsem neznal a přitom je opravdu vcelku užitečný a sám bych ocenil, aby ho měla většina stránek, které sleduju. Ve zkratce: dává idkey odkazu a při změně URL (změna názvu článku) se nezařadí jako nový.

CSS je také dokonale validní.

Co se týká samotných stránek, tak tam už to slavné není. To nejhorší jsem vyřešil a zbytek časem. Je pár věcí co nechápu, co je na tom špatně a ten zbytek jsou hlášky typu, že ID prvku není v rámci stránky unikátní - co je komu po tom, když jsem potřeboval dát sílu stylu a nepotřebuji se na něj odkazovat IDčkem?Komentáře k článku: Neskutečně validní RSS

 
Zatím bez komentáře.

Zpět na hlavní stranu blogu