Další optimalizace Poradte.cz

20. březen 2013 | 10.29 | rubrika: poradte.cz

Včera mě úplnou náhodou napadlo, jak se zbavit dalších načítaných objektů v designu Poradte.cz. Problémem jsou kulaté rohy, které se vytváří pomocí malých obrázků. Aby se udělal kulatý čtverec je zapotřebí 8 obrázků. Ty se samozřejmě načtou jen jednou a pak se používají pro všechny další strany, ale občas se načíst musí.

Teprve včera jsem si uvědomil, že zakulacené obdélníky jsou vždy stejně široké... jasně, stačí 3 objekty - horní, střed (jen rám, který má barevné boky) a spodní část. Jak prosté. Stačí tedy 2 obrázky a ty jdou přidat do spritu, protože jejich velikost je předem známá. Zřejmě to chtělo čas, aby myšlenka uzrála.

Porovnal jsem se s konkurencí a zjistil, že na některé stále nemám, co se týká rychlosti. Napadlo mě, že bych některá data mohl jednorázově stáhnout, uložit a používat ty jednou zpracované. Ušetří se tím pár dotazů do databáze, takže to z principu musí být rychlejší. Je snažší načíst jednu "buňku", než 20 řádků, kdy každý má 3 "buňky". A povedlo se. Čas průměrné stránky klesnul o 0,5 - 1,0 sec.

Maximální eufórie!

1
otestovaná konkrétní otázka - bzukot, co?

2
časový propad

3
u Google jsem skoro největší KING.

Původní hodnota byla 87. Po optimalizaci 98%. Zbylá 2% mi strhnul za jeho vlastní kód, který měří návštěvnost a prej mám optimalizovat jeden obrázek, aby neměl 11kB, ale jen 10kB (to už nechci, bylo by to na úkor kvality obrázku)

 Komentáře k článku: Další optimalizace Poradte.cz

 
Zatím bez komentáře.

Zpět na hlavní stranu blogu