Slasti strasti administrátora

27. září 2012 | 21.19 | rubrika: servery všeobecně

Když jsem založil svoje první stránky bylo to hlavně ze zvědavosti. Zvědavost jací lidé si moje stránky najdou a kolik jich bude. Další milník byla obrovská návštěvnost. Další aby to klapalo a další...

Snad všechny milníky jsem si už dávno splnil. Ještě před tím jsem občas psal nějakému administrátorovi nějaký nápad nebo stížnost na jeho fungování. Někdy jsem se odpovědi dočkal jindy ne. Nikdy jsem si přesně neuměl představit co ti lidi dělají. Každý to má asi jinak, ale něco bude společné.

Tak třeba dnes jsem strávil 2 hodiny dopisováním si s uživateli o jejich/mých názorech co je správně a špatně pro fungování serveru. Hledáním souvislostí a vysvětlením. Naštěstí se obvykle shodneme a vše funguje dál správně. Další hodinu dvě strávím údržbou databází apd. Prevetivní hledání problémů, narušitelů, dřív než se stihnou projevit ve velkém. Hodinu dvě jsou úpravy systému na základě zjištěných věcí a doprogramování dalších užitečných maličkostí, které pomůžou v budoucnu.

Další 2 až 4 hodiny sledování stránek, aby si člověk udělal obrázek o uživatelích a věděl proti komu jak vystupovat, kdo radí a občas mu ulítne ruka a kdo je opravu spíš na škodu.

Mezitím se mrknu na internet co je nového v tomhle oboru (pc, servery, sítě) nového, co by se mi mohlo hodit v budoucnu.

Půl hodina řešení s technikem z údržby serveru.

Hodina na vyřešení mailů z přechozího dne. Půl hoďky kontrola serveru jestli nevykazuje nějaký menší proběhnutý útok nebo blížící se problém.

A mezitím vším se poradím s Google nebo jinou aplikací jak zrychlit stránky, co by se dalo ještě udělat, kouknout jak běží reklamy, které jsem zadal... jestli na nich spíše neprodělávám než kolik mi přivedou uživatelů, grafy návštěvnosti za předchozí dny atd.

Ono to vyjde na několik hodin, které většinou nemám a dostkrát si pro tohle všechno urvu večerní 2-4 hodiny. A když mám dovolenou tak ji často polovinu strávím u PC právě na svých projektech.

Nedivte se, že vám admin na každý mail neodpoví... někdy to nejde časově stihnout a někdy na to už není ani nálada ani kapacita.



Komentáře k článku: Slasti strasti administrátora

 
jarmik | 2. říjen 2012 | 06.51
Hola pane, mám uživatelský dotaz. Nějak mi poslední dny nefunguje RSS komentářů, respektive se tam přestaly doplňovat nové. Je chyba u mě, nebo se něco změnilo? Díky.
administrator | 2. říjen 2012 | 18.36
jak se to vezme, technik nastavil expiraci stránek... už jsem to napravil, ale pro tebe to znamená, že musíš čtečku přinutit smazat cache a sáhnout si pro novou verzi html stránky (rss)
davidhavel | 4. říjen 2012 | 11.02
Hele, a kdy bude umět paprička zachovat EXIF?
administrator | 4. říjen 2012 | 19.32
to se ještě hodně načekáš, možná tvoje děti to ocení


Zpět na hlavní stranu blogu