Velké malé změny na poradte.cz

8. říjen 2008 | 07.16 | rubrika: poradte.cz

0.jpgVčera jsem udělal další z velkých malých změn, abych ulehčil serveru. V době, kdy jsem ještě neměl zcela ošetřený editor a pochybné vkládání různých HTML kodů jsem vymyslel filtr, který každý příspěvěk přefiltroval těsně před zobrazením na stránce. Přece jen filtr se vyvíjel několik měsíců a často se měnil. Proto ta filtrace až těsně před zobrazením.

Nyní je to již stabilní situace a dlouhodobě se nemění. Je celkem zbytečné, aby se server zatěžoval touto filtrací pro každý příspěvek několikrát za hodinu apd. Začal jsem tedy filtr aplikovat na záznamy uložené v databázi a ukládat je zpět už přefiltrované. Včera jsem udělal první 3 rubriky pro zkoušku. Je to Škola, Vzkazy, přání a stížnosti a Volná diskuze. Také nově vložené příspěvky se již rovnou kontrolují a ukládají přefiltrované.

Není jisté kolik to serveru odlehčí, ale uznáte, že to bylo zbytečné. Jako další krok bude to samé i na píše.cz, kde je podobný filtr - jen daleko méně přísný, přece jen jsou to Vaše stránky a je na Vás, abyste si je udržovali v pořádku. Filtr na píše.cz se jen snaží vložit zapomenuté ukončení tagů apd aby se nerozhodil formát blogů jako tomu bylo kdysi na začátku.Komentáře k článku: Velké malé změny na poradte.cz

 
Zatím bez komentáře.

Zpět na hlavní stranu blogu