Návrh systému odměňování na poradte.cz

14. květen 2008 | 07.12 | rubrika: poradte.cz

Zajímal by mě názor širokého spektra uživatelů a nemusí to být jen uživatelé poradte.cz. Nebudeme zastírat, že poradte.cz by nemohlo fungovat kdyby se nenašli obětavé duše, které tu tráví svůj čas a pomáhají ostatním. V těch nejlepších případech poradí ostatním i ten, kdo si nechal poradit a tím se kruh uzavře - pak by byl systém pro všechny spravedlivý.

Avšak většinou to tak není. Bylo by tedy dobré nějak odměnit ty, kteří se snaží. Napadají mě 2 způsoby ev. kombinace obou.

1) Systém náhody - na konci měsíce (nebo 2 měsíců) se vybere náhodná odpověď za dané časové období a štastlivec dostane nějakou výhru, která bude předem ohlášena. Není to nic těžkého a už samotná databáze pamatuje na náhodný výběr, takže je zaručena objektivita.

možný kámen úrazu: neprůhlednost losování a možné napadání, že někdo byl záměrně zvýhodněn.

výhoda: na výhru si mohou pomýšlet i ti, co odpoví na jedinou otázku - také totiž budou zařazeni, ačkoliv jejich šance jsou matematicky dost nízké.

2) Systém početní - za každou odpověď, hlasování, přivedení nového uživatele se mohou přičítat body. Bude stanoven žebříček odměn (sami můžete navrhovat) a tak postupem času si je můžete nechat posílat. Start bude po prvních 50 nebo 100 odpovědích automatické poslání trička poradte.cz (poslání trička neznamená stržení bodů o 50 nebo 100)

možný kámen úrazu: množení nesmyslných odpovědí ve snaze zvýšit svůj kredit, což lze eliminovat odečtem bodů za záporné hodnocení a možné obviňování z nerelevantních odpovědí. Nevýhodou je pro ty, kteří měsíčně napíší např. 10 - 20 odpovědí, protože si na žádnou odměnu dlouho nesáhnou a to je škoda.

výhoda: spravedlivý systém pro všechny - nemůže se stát, že by někdo měl nárok na odměnu a ruka štěstěny se mu výhybala, možnost vás navést na větší využívání hodnocení a tím zvýšení jeho objektivity a dalších věcí, které by poradte.cz prospěly.

Jak to vidíte Vy? Zkuste mi napsat, zda v něčem vidíte možnou cestu nebo navrhnout něco úplně jiného či podobného, co umožní lépe odměnit uživatele za jejich práci!

Komentáře, diskuze:
https://www.poradte.cz/vzkazy-prani-a-stiznosti/546-navrh-systemu-odmenovani-na-poradtecz.html

Zpět na hlavní stranu blogu