Strom diskuze poradte.cz

30. leden 2008 | 22.06 | rubrika: poradte.cz

Při čtení dlouhé diskuze na poradte.cz jsem si všiml, že horní zobrazení stromu diskuze mnohdy přelétnu a ani na něj nemrknu. V několika případech, ale obráceně jen v něm zjistím všechny novoty. Ou, někdy mi tedy zavazí a jindy to bez něj nejde.

Proč se tou otázkou vůbec zaobírám?

Výpis diskuze vlastně probíhá ve 2 cyklech. Poprvé jako schéma (seznam odpovědí) a podruhé jako výpis příspěvků (odpovědi na otázku). Je to tedy dvojnásobná zátěž pro server a v několika případech úplně zbytečná.

Vydal jsem se tedy cestou alternativní. Chcete strom diskuze vidět? Klikněte tady a on se Vám načte bez reloadu stránky (refresh, obnovení stránky). Tím dosáhneme toho, že tuto zátěž postoupíme jen v případě zájmu uživatele a ne "preventivně" vždy. Pozn. pokud má diskuze méně než 10 příspěvků strom se vykreslí automaticky sám.

0.png

Z mého pohledu je to i krásně efektní (i efektivní) a doslova mě baví sledovat jak se z ničeho nic načte další kus stránky. Určitě tento názor nesdílíte, ale já mám z toho opravdu radost.

Vykreslování je celkem zajímavé, protože se provádí až přímo ve Vašem počítači za pomocí javascriptu. Správně, nesnáším javascript... ale tu a tam ho potřebuji, takže si celkem zvykám a používám jej čím dál víc. Největší oříšek byl Firefox. Jestli někdo tvrdí, že je nejlepší, tak z pohledu javascriptu je to noční můra. Nefunguje v něm .width, jen .innerwidth - jenže jen v něm. Po prozkoumání manuálu jsem našel jednu z mála shod .max_width. Uááá, funguje!Komentáře k článku: Strom diskuze poradte.cz

 
Zatím bez komentáře.

Zpět na hlavní stranu blogu