JSwitch color picker - je úžasný

15. listopad 2007 | 15.19 | rubrika: pell mell

obrazekZačnu lehkým programátorským vtipem. Kdo jej nepochopí nemusí číst článek - nic mu nedá...

Muž odchází do obchodu a manželka mu říká: "Kup 6 rohlíků, když budou mít vejce vem jich 10."
Manžel přijde do obchodu a spustí: "Máte vejce?" - "Ano, máme". - "Tak mi dejte 10 rohlíků."

... ráno jsem objevil úžasný "program", řekněme skript. JSwitch color picker verze 2.1.6. Je to program, který umožní výběr barvy a jeho přenos do políčka ve formuláři. V něm si tedy můžete vybrat jakou barvu bude mít nadpis v titulku apd. Co je úžasné je, že zvolenou barvu můžete dostat jak ve formátu RGB, tak i HEX. Úplný sen. Můžu vyhodit všechny skripty, které se dosud staraly o převod a ve formuláři zvolit který formát potřebuji (pro PHP je zapotřebí RGB, pro HTML HEX).

Původní verze dokázala jen jednu barvu na jednu stranu a pouze ve formátu HEX, takže jsem si ji musel krapek upravit. Nyní zvládá přenos HEX i RGB, libovolný počet barev na jedné straně a z rolety můžu vybrat nějakou kombinaci barev a všechny se rázem přebarví. Na základě těchto barev se přebarví i schéma, které ukazuje aktuální nastavení v praxi.

Javascript nesnáším, protože ho moc neumím, ale na druhou stranu ta kouzla jsou úžasná. Mám z toho radost a už se těším až to použiji na výběr barevného nastavení nové galerie. Později jím nahradím i výběr barvy nadpisu titulku a výběr barvení při zvýrazňování slov.Komentáře k článku: JSwitch color picker - je úžasný

 
ivana* | 16. listopad 2007 | 03.43
Vtip jsem pochopila, clanek mi presto nic nedal
administrator | 16. listopad 2007 | 06.26
dam priste narocnejsi vtip


Zpět na hlavní stranu blogu