Tisková zpráva: Papricka.cz

12. duben 2010 | 07.47 | rubrika: píše.cz

Paprička.cz - víc než album, víc než galerie!

Dnes 12. 4. 2010 byl spuštěn nový projekt na sdílení fotek. Neklade si za cíl způsobit revoluci v této oblasti, ale chce být více přátelský a komunitní než ostatní české služby.

Paprička nevyžaduje registraci a umožňuje vkládat fotky i anonymně. V anonymním režimu zakládá album, který je možné pojmenovat a uložit do něj až 50 obrázků najednou. Uživatel může nastavit heslo pro jeho smazání a neztrácí tak kontrolu nad uloženým obsahem. Po registraci získají uživatelé dobře zapamatovatelnou adresu ve tvaru uzivatel.papricka.cz a přívětivou administraci pro správu celé galerie. Maximum obrázků na jedno album je 200. Počet alb a ani prostor pro obrázky není omezen.

Všechny obrázky se ukládají v maximálním rozlišení až 1600x1200 px, resp. 1200x1600px, což zaručuje dostatečnou kvalitu pro tisk fotografií o rozměru 15x10cm. Nabízí také unikátní funkci zálohování alba do ZIP archivu pro stažení.
 
Komentáře i od neregistrovaných uživatelů jsou samozřejmostí, administrace nabízí autorům galerií nastavení pro zamezení případným nevhodným komentářům. Komentáře mají 4 režimy: povolené, zakázané, moderované a pouze pro registrované a pro prohlížení obrázků je možné zvolit ze 3 režimů: klasický, fullscreenový a také doplňkový statický bez javascriptu.

Autor projektu Pavel Soldán dodává: "Paprička.cz nebyla založena s vizí, aby způsobila revoluci, chci nabídnout další možnost a jiný pohled."

Proč Paprička?
Paprička.cz splňuje původní záměr autora - může být sladká nebo pálivá, ostrá i příjemné chuti. Stejně jako rozmanité galerie uživatelů.

O projektech
Pavel Soldán provozuje mj. oblíbenou poradnu Poraďte.cz, která pomáhá nalézt odpověď na jakoukoliv otázku a službu pro psaní blogu - Píše.cz.

---
ukázková registrace: http://cervena.papricka.cz/Komentáře k článku: Tisková zpráva: Papricka.cz

 
davidhavel | 12. duben 2010 | 17.09
Gratulace k dosažení (byť dočasné ) cílové pásky! Nechť se líbí a papričce se daří stejně jako dalším projektům
curdto1 | 12. duben 2010 | 19.49
Jůůů, na homepage se ukazuje jedna z mých fotek (hříbátko) to teda moc děkuji a také gratuluji ke spuštění ostré verze


Zpět na hlavní stranu blogu