Už jsme na novém serveru - částečně

13. září 2007 | 16.46 | rubrika: servery všeobecně

obrazekTak je to tady. Blogy se přesunuly na nový server a musím říct, že jedou jak namydlený blesk. Necháme je trošku aklimatizovat a přidáme k nim ještě ostatní projekty.

Procesor serveru se vyloženě nudí a nemá do čeho kousnout. No, až se spotřebuje veškerá operační paměť a přijde na řadu swap myslím, že smát se přestane. Do článku jsem vložil graf vytížení procesoru.

Tyrkysová znamená, že procesor nemá co na práci. To jediné vytížení (které je znatelné) bylo kvůli přesunu, kdy se importovala databáze.

Paráda, už nám nehrozí, že by nějaký umělec na serveru pustil nějakou blbost a shodil server. Teď tu blbost můžu udělat jen já. Ne že by to bylo nemožné (sundat server špatným dotazem do DB není tak obtížné).

Na závěr největší změna, kterou uvítáte. Můžete vkládat na blog fotky rovnou z digitálního foťáku, protože skripty teď mohou nárokovat více paměti než v původní verzi. Dříve byl limit pro rozlišení přibližně 1Mpix (nezaměňovat s 1MB, tento limit se zatím nezměnil).

Nemám u sebe kvalitnější než 3Mpix, takže jsem neotestoval hranici, ale 3Mpix šlape. HuráááKomentáře k článku: Už jsme na novém serveru - částečně

 
mostyn | 13. září 2007 | 17.01
Tak s těma fotkama je to super No snad se na novym serveru zabydlíme na výbornou


Zpět na hlavní stranu blogu