papricka.cz

Paprička.cz - víc než album, víc než galerie

založeno: leden 2010

Podobný projekt jsem chtěl už dlouho. První nápad přišel koncem roku 2007. V té době jsem měl plné ruce práce s Píše.cz a tento projekt šel dočasně k ledu. Rok 2008 nebyl také příznivě nakloněn novým projektům a z časových důvodů jsem stíhal jen administraci už hotových.

Proč Paprička? Měl jsem nápad na asi 30 jmen, žádné z nich nemělo volnou doménu. Na každé něco bylo nebo byla určena k "výhodnému" prodeji. Začal jsem tedy systematicky procházet názvy zeleniny a ovoce. Našel jsem 2: hrášek a paprička.

V roce 2009 jsem podnikl první kroky, abych ke konci roku zjistil, že vše chci vlastně jinak. Smazal jsem vše, co jsem v té době měl již hotového (cca 40% projektu) a začal do nuly. Aby měl větší motivaci urvat více času pro tento projekt udělal jsem zásadní změnu oproti dosadavním mým zvyklostem - začal jsem budovat Papričku.cz po malých částech online. Jak jsem měl něco hotového, už to bylo online. Dříve jsem dával projekt všanc až byl dle mého mínění dostatečně propracovaný.

Projekt jsem nějaký čas nechal osudu a zjistil, že na internetu je spousta lidí, kteří z nějakého důvodu chtějí mít vystaveny stovky nezajímavých fotografií, které zabírají spousty místa, ale nepřilákají pozornost. Oproti blogu to je velký nepoměr. Obsazené místo na disku neutěšeně rostlo, ale návštěvnost stále nebyla zajímavá. V roce 2013 jsem se rozhodnul, že tento stav je neudržitelný a znemožnil nové registrace.

Co dál?
Pravděpodobně už vložené fotky nechám svému osudu na další roky, nové registrace nebudou umožněny, nové fotografie již pro registrované také ne a nechám možnost pouze jako dočasné uložiště pro anonymní uložení několika fotek.

A udělám si z domény soukromou rodinou fotogalerii.

Zpět na projekty